Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A párom magyarországi viszonyl...

A párom magyarországi viszonylathoz képest nagyon jól keres, jó munkahelye van, diplomás és mindent időben befizetünk. Ennek ellenére sehol nem kapunk hitelt de miért?

Figyelt kérdés

Még minimálisat sem és mindenhol azt mondják hogy nem mondhatják meg miért. Hogyan lehet kideríteni?

Mások meg hitelt hitelre vesznek fel...nem értem....



2014. jún. 24. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Ilyen nincs, hogy nem mondhatják meg...
2014. jún. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Ilyen esetben tapasztalataim szerint az alábbi problémák lehetnek:


- A KHR-ben van valamilyen olyan adat a férjedről, ami miatt nem kaphat hitelt (ezt le tudjátok ellenőrizni, ha lekéri a számlavezető bankjában a KHR státuszát. Évente egyszer díjmentes.)


- A munkahelyével lehet valami gond (OPTEN adatbázisban lehet utána járni. Ehhez kell jó banki kapcsolat, vagy profi hiteltanácsadó).


- valamiért "fekete listás" a férjed azokban a bankokban, ahol eddig érdeklődött, pl 30 napnál hosszabb csúszása volt régebben valamilyen hitellel, hitelkártyával


- egyéb ezerféle ok is lehet, de ezt csak konkrét papírok alapján tudnám megmondani.

2014. jún. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
11.44-es, ha nem is gyakran, de még velem is előfordul, hogy hosszas nyomozás után tudom kideríteni az okot, miért nem finanszíroz egy bank és olyan is volt már, hogy indok nélkül utasították el az ügyfelem kérelmét. Ilyenkor lehet valamilyen nem publikus belső hitelezési szabály is a háttérben, de azért az nagyon ritka, hogy nekem, mint közvetítőnek nem tudják/nem akarják megmondani a problémát.
2014. jún. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%
bocsi, a fenti megjegyzés a 12.10-esnek szólt:)
2014. jún. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!