Mi van a szocpollal, ha ideiglenesen külföldre költözünk?

Figyelt kérdés
A párommal hitelt, illetve szocpolt vettünk fel egy lakásra. A válság ránk is kihatott, munkahelyünket elvesztettük. Elég valószínű, hogy külföldre megyünk munkát vállalni, mivel itthon kilátástalan a helyzet, kint pedig jól fizető, biztos állás ígérkezett mindkettőnknek. De nem tudjuk, hogy még ha ideiglenesen is megyünk ki, mi van ilyenkor a felvett hitellel, szocpollal. Egyáltalán lehet még szó bármilyen állami támogatásról vagy rögtön vissza kell fizetni? Milyen törvényi szabályozás van erre? Állandó lakcím - ideiglenes lakcím, külföldi anyakönyvezés - magyarországi anyakönyvezés... Eléggé belebonyolódtam...
2010. jan. 5. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:

gondolom megelőlegezett szocpol nem?

A folyósítástól számítva 1 év az első gyereknek meg kell születnie, 2 gyerek esetén 8 év max. amennyiben nem születik meg, akkor sima hitellé alakítják át és természetesen vissza kell fizetni.

2010. jan. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

illetve pontosítok a dátumon.


határidőt lakás vásárlása esetén az adásvételi szerződés megkötésének időpontjától, lakás építésénél a használatbavételi engedély kiadásának napjától kell számítani (az igénylő házaspár köteles a használatbavételi engedélyt annak kiadását követő 15 napon belül a folyósító hitelintézetnek bemutatni)

2010. jan. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A határidőkkel tisztában vagyok, a külföld az, ami bekavar. Mi van a támogatással, ha lesz egy külföldi ideiglenes vagy állandó lakcímünk meg esetleg még a gyerek is ott születik?
2010. jan. 5. 17:12
 4/6 anonim válasza:
Hívd fel az államkincstárt.Ők talán tudják. De én csak abból kiindulva, ami velünk kapcsolatban volt (venni szerettünk volna egy családi házat, mert közben lett egy 3. babánk, de amire felvettük a szocpolt meg akartuk tartani, pontosabban nem tudtuk eladni jó áron ) Szóval azt mondták, hogy megvehetjük a másikat, de ha kiköltözünk a szocpolosból, akkor vissza kell fizetnünk, mert a támogatás feltétele, hogy életvitel szerűen ott kell élni a támogatott házban, lakásban. De akkor meg minek vettük volna másikat:-( Tehát ebből gondolom, ha kimentek külföldre, akkor már nem éltek ott életvitel szerűen, így vissza kell fizetni. De hátha én tévedek...
2010. jan. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az Államkincstár csak egy állásfoglalást ad ki, ami azt jelenti, hogy az egyik alkalmazottjuk írásba adja a véleményét, amivel kitörölhetem a ... ha később problémám adódik. Én is ettől az "életvitelszerű" lakásban való éléstől félek, ez elég egyértelműnek tűnik. Valami törvényt keresnék, amiből konkrétan kiderülne, hogy mi ilyenkor a teendő, de nem találok.
2010. jan. 5. 17:39
 6/6 anonim válasza:

Szia!


Most mi vagyunk kb. ugyanebben a helyzetben, mint Ti. Hogy döntöttetek, sikerült kimenni? Ha igen, mi lett a szocpollal?


Köszi!

2011. szept. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!