Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Aki 2004 ápr 21-én vette fel...

Aki 2004 ápr 21-én vette fel a devizahitelt, az részesül abban a segítségben (törvényben) amit 2014. júl 4-én hozott az országgyűlés, miszerint a 2004 máj 1-e után felvett hitelek visszafizetésében segítenek?

Figyelt kérdés

Már úgy vártuk a segítséget, mint a Messiás. Ha valóban emiatt az egy hét miatt nem kapunk segítséget, és további 10 évig kell úgy élnünk 2 gyerekkel, hogy a hónap végén ételre nincs pénzünk, nem tudom mit fogunk csinálni. A feleségemmel mind ketten tanárok vagyunk, és ezért éppen csak kicsivel kapunk minimálbér felett.

A segítséget előre is köszönöm!!!



2014. júl. 4. 19:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%

1. tanár létedre érthetnéd a törvényt! világosan le van írva, hogy kikre vonatkozik. rátok nem, mivel kicsúsztatok a megadott időből.


2. gyenge tanári fizetéssel óriási felelőtlenség volt hitelbe vernetek magatokat. legalább az állítólagos "értelmiségieknek" lehetett volna több esze. bár körülünk sem mindenki volt hü*e.

2014. júl. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%

Hát olvastátok mi a segítség? Példa: Aki 7 milliót vett fel, annak most kb. 8,5 millió az adóssága, most 7,5 millió lesz, s a 125 ezres törlesztő "csak" 100 ezer lesz.

Ettől könnyebb lenne az életetek?

Gondolom 7 milliót nem vettetek fel, így talán 10 ezret nyernétek.

S tanárként pedig azért minimum dupláját kell keresnetek a minimálbérnél!

2014. júl. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Pont 7 milliót vettünk fel, és a havi törlesztő most 75000Ft...
2014. júl. 5. 15:27
 4/12 anonim ***** válasza:

Azok járnak jól akik perlik a bankot és nyernek.


Bár most a Kúria 2/2014. számú PJE határozatában úgy döntött, hogy szabotálja egy fogyasztóvédelmi törvény alkalmazását, szembe menve a jogállam alapelveivel.


Nem vagyok jós, de szerintem ezért fejek fognak hullani egy nem túl távoli jövőben.

2014. júl. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%

Nem, nem részesültök, de a kérdésben benne van a válasz.


Annyira idegesítő amúgy, hogy az emberek ész nélkül vették fel a devizahiteleket, most meg megy a propaganda, hogy így meg úgy segítsünk a devizahiteleseken. Amikor ők még így is jobban jártak, mint egy forinthiteles, a megnőtt törlesztőkkel is.


Igen, tisztességtelen az egyoldalú szerződésmódosítás, meg az árfolyamrés... De az, hogy drasztikusan nőttek a törlesztőrészletek, elsősorban annak az eredménye, hogy nőtt az árfolyam. Az árfolyamkockázatról meg mindenki tudott, csak tett rá magasról.

75000 a törlesztő, miért, eredetileg mennyi volt? 40-50? Hát igen, a tipikus "devizahiteles probléma", mindenhol az folyt, hogy árfolyamkockázat, de a hitelt úgy vették fel, hogy PONT ki tudják fizetni éhen halás nélkül az kezdő törlesztőt.


Persze lehet keresztbe szopatni a bankokat, a gond csak az, hogy elég komoly szerepük van a gazdaságban. Meg amúgy is, amit most a devizások visszakapnak, azt megfizeti más, mondjuk azok, akik nem vettek fel ész nélkül ilyen hiteleket.

2014. júl. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 JulesM111 ***** válasza:
30%

Na jah, deviza alapù hitel már megint...

Nyugi, nem lesz ez akkora hú de nagy segítség, mint ahogy mondják.


A kérdezö pedig tipikus, elöadja a szegény, szerencsétlent, hogy minimálbér, meg 7 millió hitel... elég legyen már a kajlizásból!

2014. júl. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%

Hát akkor örülj neki, hogy a 7 millióra csak 75 ezer a törlesztő!

Nekem csak 5,5 millióm van, s mégis 90 ezret fizetek rá, igaz én átváltottam forintra (Ti miért nem tettétek?).

S a törlesztőm még több lett, mintha frankban hagytam volna, csak a tőketartozásom csökkent (ami fontos, ha véletlenül el akarnám adni).

2014. júl. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#5 & #6

Lehet szidni minket, hogy tettünk az árfolyamkockázatra, stb. Az a nagy francos helyzet, hogy nem adtak forinthitelt, és kellett egy tető a fejünk fölé.

#7

Mi nem tudtuk, hogy lehet forintosítani. Minket valahogy sosem értesítenek ilyenekről.

2014. júl. 6. 15:13
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem az ő érdekük, hogy szóljanak, neked kellene a dolgoknak utána járni. Milyen már, hogy egy tanár, aki egyben szülő, ilyet mond, hogy "nekünk senki nem szólt"...
2014. júl. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát mindenhol ezt harsogta a tv, 2011 végén, s 2012 elején 180 ft-os árfolyamon át lehetett forinthitelre váltani.

Én is tanárnő vagyok, mondjuk a fizetésedet nem értem, mert azért én jól keresek (közalkalmazottként).

2014. júl. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!