Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Aki 2004 ápr 21-én vette fel...

Aki 2004 ápr 21-én vette fel a devizahitelt, az részesül abban a segítségben (törvényben) amit 2014. júl 4-én hozott az országgyűlés, miszerint a 2004 máj 1-e után felvett hitelek visszafizetésében segítenek?

Figyelt kérdés

Már úgy vártuk a segítséget, mint a Messiás. Ha valóban emiatt az egy hét miatt nem kapunk segítséget, és további 10 évig kell úgy élnünk 2 gyerekkel, hogy a hónap végén ételre nincs pénzünk, nem tudom mit fogunk csinálni. A feleségemmel mind ketten tanárok vagyunk, és ezért éppen csak kicsivel kapunk minimálbér felett.

A segítséget előre is köszönöm!!!



2014. júl. 4. 19:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés csak számomra értelmezhetetlen? Ha a hitelt a kérdező adott év áprilisában vette fel, de a törvény csak az ugyanazon év május elseje utáni hitelekre vonatkozik, akkor tulajdonképpen mi is a kérdés?


Engedje meg, hogy kételkedve fogadjam azt a mondatot, miszerint nem kaptak forinthitelt. Ugyan kérem! Minden hitelajánlat úgy kezdődött, hogy kiszámolták forint, EUR és CHF devizanemben is, majd a három ajánlatot letették az ügyfél elé, aki ebből kiválasztotta azt, ahol havi törlesztőrészlet rubrikában a legalacsonyabb összeget látta. A többi nem volt érdekes. Egy olyan embert sem láttam még, aki elolvasta volna a szerződését. Számomra azért ez nem a felelősségteljes döntésről árulkodik.

2014. júl. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 S A 78 válasza:
Üdv! Mi is ebben a helyzetben vagyunk 2 gyermekkel. CHF hitelt vettünk fel 2004 ápr.30-án. Tehát a kérdés az hogy a mi hitelünk,akik 2004 máj 1 előtt vettük fel a hitelünket(több ezren az országban) az miben különbözik a 2004 máj 1 utáni hitelektől?A mi hitelünk igazságos?Gondolom erre céloz a kérdező is. 180-on kik tudtak végtörleszteni? Na ezt nem értjük sokan!Még ma reggel is olvastam olyan hírt,hogy kivezetik az országból a devizahiteleket. És a milyenket nem??? Az nem deviza? Nem mert eleve forintba folyósították a pénzeket de ez.....Még devizaszámlánk sem volt,pedig az kötelező ha... Nem sajnálatra van szükségünk,ahogy azt egy előttem hozzászóló írta, hanem konkrét válaszokra,segítségre. A tájékoztatásról pedig annyit, hogy ugyan tájékoztattak az árfolyam mozgásról mégpedig annyiban hogy pár ezer forintokkal többet de lehet hogy kevesebbet kell fizetnünk, ez függ az aznapi árfolyamtól. Még a kezembe nyomtak egy HUF/CHF deviza árfolyamrol kinyomtatott diagramot is,amin elég minimális a mozgás.Most már értek hozzá,de akkoriban fogalmam nem volt mi az. Ha azt mondták volna a bankban hogy akár a háromszorosa lesz a törlesztőrészlet,szerintem senki nem vette volna fel a hitelt.Tehát a kérdésre a válasz az,hogy ha a bank eláll mindentől és a NET sem segít ügyvédhez kell fordulni,sajnos mi most ebben a helyzetben vagyunk de előtte végig kell járni minden utat.Sok szerencsét.
2015. szept. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!