Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha külföldről utalnak IBAN...

Ha külföldről utalnak IBAN OTP-s számra, de technikai hiba folytán véletlenül rossz nevet írnak a kedvezményezetthez akkor jóváírásra kerül-e az utalás? Ha az IBAN számlaszám jó megkapom a pénzt?

Figyelt kérdés
Belföldi utalásnál úgy tudom a GIRO nem ellenőrzi a nevet, igaz ez külföldről érkezett utalások esetében is?

2014. júl. 15. 08:35
 1/4 Napfonat válasza:

Ha bankfiókban, személyesen intézed, akkor nem lehet belőle probléma,hiszen az IBAN-kód és a számlaszám, amire küldöd, pontos.

Én is jártam így, apám nevét jól elszúrták, de megkapta.


Esetleg, ha például Szabó István helyett Kovács Jenőt írnak, az lehet hogy gáz. Annak utána kellene nézni.

2014. júl. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem banktól függ. mert ha kiakarod venni a pénzt és a személyid nem stimmel a névvel akkor lehet probléma.
2014. júl. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem Amerikából jött volna pénz, de elírták a nevem és ezért nem kaptam meg
2014. júl. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Techhnikai hiba?
2014. aug. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!