Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az lehetséges, hogy valaki...

Az lehetséges, hogy valaki felvesz egy hitelt, egy ideig fizeti a havi törlesztőrészletet, majd valaki másra "átrakjka" a hitelt és onnantól az új személy fizet?

Figyelt kérdés
Az apám venné fel és én fizetném egyetem után.

2014. júl. 19. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Átrakni nem lehet. Max megegyezéssel fizetnéd, de a hitel végig apád nevén lesz.
2014. júl. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Persze, hogy át lehet rakni, de ehhez kell a bank jóváhagyása. Vagy engedi, vagy nem.
2014. júl. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem lehet csak úgy átrakni. A hitelt apád hitelképességének vizsgálata alapján hagyták jóvá. Ha te átvállalod, rád is el kell végezni a hitelképesség-vizsgálatot. A bank ezt új hitelként fogja kezelni és nektek pénzbe kerül. A hitelszerződés minden módosítása pénzbe kerül. Jobban jártok, ha te fizeted tovább apád helyett és marad az ő nevén.
2014. júl. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Elég hosszadalmas procedúra, és nem biztos, hogy engedi a bank, hiszen attól, hogy az apádat hitelképesnek találták, nem feltétlenül vagy te is az. Ráadásul teljesen felesleges. Lehet apád nevén a hitel, aztán te mész a postára a csekkekkel. Egyetemistaként én is így vettem hitelre mosógépet.
2014. júl. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat. Csak azért gondoltam, hogy egyszerűbb lenne, mert itt a futamidő 20-25 év lesz.
2014. júl. 19. 12:19
 6/9 anonim ***** válasza:
szerintem ne szívasd agyon magad, és vállalj inkább 10-15 éves futamidőt
2014. júl. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Csak akkor a havi törlesztőrészlet már 450-500.000Ft-ra is felmegy...
2014. júl. 19. 12:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Létezik a dolog, hitelátvállalás a neve. Amikor aktuális lesz, akkor érdeklődjetek utána.

Azt semmiképp ne csináljátok, hogy az ő nevén van és te fizeted - egy mosógépnél 10 hónapos részlettel még tökmindegy, de gondolom, itt ingatlanról van szó, ahol tényleg fontos, hogy a tulajdonviszonyok rendezettek legyenek, főleg ilyen hosszú futamidővel.

2014. júl. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a választ. Egyébként szabad felhasználású személyi hitelről lesz szó, de még a jövő zenéje:)
2014. júl. 20. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!