Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A munkahelyemen kiderül, ha...

A munkahelyemen kiderül, ha én hitelt veszek fel valahol? Ellenőrzik a jövedelemigazolást?

Figyelt kérdés
Ha hitelt igényelek valahol, és kell jövedelemigazolás a munkáltatómtól, akkor ezt ellenőrizni fogja a bank? Vagyis fel fogják hívni a munkahelyemet, hogy tényleg ennyi-e a fizetésem? Mert nem szeretném, ha a bank ott kérdezősködne rólam, ahol dolgozom, és ott mindenki azon csámcsogna, hogy én megint hitelt veszek fel.

2014. júl. 22. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Ha nem akarod, hogy ez legyen, minek veszel fel megint hitelt? :D
2014. júl. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

A jövedelemigazolásnak pont az a célja, hogy a munkáltatód igazolja, mennyi a fizetésed. Ezek után minek hívogatná a bank? Szerinted van olyan munkáltató, aki bemondaná a telefonba, hogy "csak viccből írtam alá és pecsételtem le az igazoláson szereplő összeget, valójában nem ennyi a kolléga fizetése"?

Legfeljebb akkor kezdenek el kutakodni, ha gyaníthatóan hamis a jövedelemigazolás.

2014. júl. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem szoktak, de bármikor ellenőrizhetnek. Főleg ha nem első, hanem a többedik hitelt veszed fel...

És a munkáltató szerinted nem fogja tudni,minek neked az az igazolás???

2014. júl. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

az első lépésnél már tudni fogják a munkahelyeden, hogy mire kell a munkáltatói, hiszen meg kell indokolni és ezt bele is írják

tehát szerepelni fog benne, hogy a dolgozó kérésére hitelfelvétel céljára adtam ki

2014. júl. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hiteligénylésnél a bankok mindenképpen felhívják telefonon a munkáltatót és ellenőrzik a kölcsönkérelemben feltüntetett jövedelmi adatokat akkor is, ha viszel Munkáltatói igazolást és akkor is, ha nem kérnek. Vannak olyan bankok, ahol nem kérnek be Munkáltatói igazolást csak folyószámla kivonatokat, ahová a munkabér érkezik, de a kölcsönkérelemben szerepeltetni kell a Munkáltató nevét, címét, telefonos elérhetőségét is épp azért, mert telefonon mindig ellenőrzik a megadott adatok valódiságát.
2014. júl. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5


Szerintem ez azért a hitel összegétől is függ. Nekem legalábbis áruhitelhez (mosógép) nem hívogatták a munkahelyem, elég volt a munkáltatói. Nyilván óvatosabbak, ha mondjuk lakáshitelről van szó. A kérdező már a sokadik hitelt veszi fel, szóval nem hiszem, hogy nagyobb összegekről lenne szó.

2014. júl. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6)

Személyi kölcsönökkel, jelzáloghitelekkel foglalkozom, az áruhiteleknél nem tudom, lehet, ott tényleg nem ellenőriznek.

2014. júl. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gyula1971 válasza:

2006-2009 között voltak jövedelem igazolás nélküli jelzáloghitelek anno..

Itt nem kérted munkáltató, meg semmilyen igazolást, hát ebből is lettek a bajok.


Amennyi jövedelmet te beírtál, azt vették alapul.

2015. ápr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!