Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes a megtakarított...

Érdemes a megtakarított pénzemet valamilyen valutában tartanom?

Figyelt kérdés
Nem akarok forexezni, csak arra gondoltam, a félretett pénzemet valami forintnál stabilabbra váltanám. Lenne értelme?
2014. júl. 26. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, mert bármikor erősödhet a forint és akkor lesz egy szép veszteséged. Vagy épp a másik valuta értéke csökken valami okból.

Amennyiben nem vagy pénzügyi szakember, inkább ne próbálkozz ilyenekkel.

2014. júl. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerinted a forint erősödik. hahahaha.

egyébként érdemes, csak nem a szokásos euróba. dollár, font jó ötlet

2014. júl. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem euróban gondoltam. Inkább dollárra vagy frankra gondoltam.
2014. júl. 26. 22:38
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem lehet benne valami realitás. nekem szerencsém volt, külföldön dolgoztam 2 éve jöttem haza. amikor kimentem a forint-euró 260 ft körül mozgott,mire hazajöttem már 300,és még mindig nő. több ezer eurónál nekem ez nagyon jó "kamatozásnak" minősült,még mindig nem váltottám át forintra
2014. júl. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A probléma az, hogy nem tudhatod melyik a "stabil". Múltbeli változást nézhetsz, de az sem garancia.
2014. aug. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem hosszú távon érdemes stabil valutába. Magyarországon hagyományosan inflálódik a forint, ha néha van is egy kis fellendülés, utána ismét megindul a lejtőn lefelé. Ha jól emlékszem, az euro 245 indult az elején. Most már jó ideje 300-nál tartunk. Én a svájci frankot választanám és az angol fontot.
2014. aug. 15. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!