Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Adásvételi szerződést mennyiér...

Adásvételi szerződést mennyiért csinál egy ügyvéd?

Figyelt kérdés

2014. júl. 26. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Éppen a héten vettem lakást. 80 ezret fizettem az ügyvédnek.
2014. júl. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1 órás procedúra volt. A szerződés alapja nyilván sablon, és előttem, utánam is sorban álltak a következők. Nem keres rosszul :)
2014. júl. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Na most egyrészt nem írtad, hogy mire akarnál adásvételt kötni... Feltételezem, hogy ingatlanra.


Nem mindegy, hogy mennyire lesz bonyolult az ügylet: természetesen más a tarifa, ha azonnali készpénzes fizetés van, majd rögtön birtokba adás, és ennyi az egész. Ehhez képest más az, ha részletekben van a fizetés, a bejegyzési engedélyt addig az ügyvéd letétbe kell vegye, esetleg bonyolult - foglalós, részletfizetéses, zálogjog-bejegyzéses, stb. - konstrukciót találnak ki a felek.


Az ingatlan értéke sem mindegy, a legtöbb ügyvéd százalékosan dolgozik.


Sok ügyvéd vállalja, hogy a földhivatali ügyintézést is csinálja, ezért viszont kérhet külön díjat.


És persze ne felejtsük el a költségeket, amik többek között függnek attól is, hogy hány fél van (JÜB-ölés, stb.)


Ügyvédjelölt

2014. júl. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen,lakásvásárlást szeretnén.

Nem készpénzes,hitelből.

2Tulajdonosa van a háznak tudomásunk szerint. Anyuka es annak a fia. A ház erteke kb 8-10millo

Veteli ara:6millio lenne.

2014. júl. 27. 21:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Most ezt így hiába írod le ide: menj el egy ügyvédhez, és kérj árajánlatot. Én csak leírtam, hogy ilyen tényezők számítanak, de azt nem mondtam, hogy utána minden ügyvéd díjszabása egyenlő.
2014. júl. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"szia. lattam ugyvedjelolt vagy megkerdezhetem h elso evben mikor frissen vegzettkent eljezdtel dolgozni miket kellett csinalnod?"


Szia!

Azóta ügyvéd vagyok, szóval az első évem jelöltként nem tegnap volt. :)

Amúgy ugyanazt, amit végig: okiratszerkesztés, ügyfelekkel kapcsolattartás (német-angol-spanyol és persze magyar nyelven), peres- és peren kívüli képviselet, beadványszerkesztés, hivatali ügyintézés (földhivatal, cégbíróság, NAV, bírósági iratbetekintések, lakcímkutatás, stb.) - magyarul minden. Persze kellett fénymásolni, szkennelni, iratot rendezni, postára járni... szóval technikai dolgokat is, de a saját munkámhoz kapcsolódóan, nem pedig az ügyvéd (principálisom) helyett. Önállóan dolgozhattam.

Csináltam az elektronikus eljárásokat is: cégeljárás, fizetési meghagyás, mostanában jött be a hitelbiztosítéki nyilvántartás, e-perek...

2015. máj. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!