Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kell-e valamit tenni a devizah...

Kata911 kérdése:

Kell-e valamit tenni a devizahiteleseknek jelen állás szerint?

Figyelt kérdés
A kúria döntése szerint a bankoknak vissza kell utalni a hiteleseknek az árfolyam különbözetet, ez automatikusan megy, vagy lépéseket kell tenni az ügyfélnek?

2014. júl. 27. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
A kúria döntése senkit sem érdekel - majd szeptemberben fog a kormányzat valamilyen törvényt hozni az ügyben.
2014. júl. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mély hipnózisba merülhetsz és várhatod a messiást.

Az árfolyam rés miatt és az egyoldalú kamatemelés miatt már nem érdemes pert indítani.

Az árfolyamkockázat és más okok miatt viszont igen.

2014. júl. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tehát magyarán mondva mehetek a sóhivatalba?

Mert azt, hogy engem nem tájékoztattak az árfolyamkockázatról nem-igen tudom bebizonyítani.

Az egyéb okok amúgy mit takarnak?

2014. júl. 28. 18:31
 4/9 anonim ***** válasza:

Első fokon már megállapította valamelyik bíróság, hogy az árfolyamkockázat teljes mértékű áthárítása tisztességtelen volt. Szerintem több mint tisztességtelen, mert tévedésben tartottak az árfolyamkockázat mértékét illetően.

Azt mondták, hogy nem kell félni az árfolyamkockázattól, mert nem fog emelkedni az árfolyam, az elmúlt 5-10 évben alig emelkedett, sőt az utóbbi évben csökkent is, kb 5-10 % ingadozás elképzelhető.

Az újságokban, a médiában, gazdasági szakemberek dicsérték a devizahiteleket.

2014. júl. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy valami tisztességtelen az egy dolog. A világon nagyon sok minden tisztességtelen (pl. az egész kormányunk).

A törvény azt büntetni, ami törvénytelen. Már pedig a kettő nem ugyan az.

2014. júl. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A holokauszt szervezői is úgy gondolták, hogy törvényesen cselekedtek.

A nürnbergi bíróság előtt rádöbbentek, hogy tévedtek.

2014. júl. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen. Ki kell számolniuk, hogy mennyi jár vissza. :) :) :)


[link]

2014. júl. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha végrehajtás van folyamatban, akkor felhívni a figyelmét az új törvényre.
2014. aug. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Lona_55 válasza:
Szerintem normális esetben a tisztesség, becsület, politika, jog együtt jár. Mo-on már rég nem így van sajnos.
2014. aug. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!