Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretnék Prémium Euró Államkö...

Szeretnék Prémium Euró Államkötvényt venni. Valaki elmagyarázná, hogyan kell?

Figyelt kérdés

Németben tanulok, de mellette sikerült összekaparnom 8000 eurót. 4 év múlva fejezem be tanulmányaimat, és szeretném, ha a pénzem legalább annyit érne akkor is, mint most. Azért szeretnék államkötvényt venni, mert szerintem nagyon biztonságos(sokkal kisebb eséllyel csődöl be az állam, mint egy bank) és az infláción felüli kamatot igér. Jelenleg itteni bankban tartom a pénzem, 1,1% éves kamattal. Amiből még adózok, persze 25%-ot, ha jól tudom. Tehát kevesebb a jövedelem, mint az infláció, és a nehezen megkeresett pénzem egyre értéktelenebb.

Szóval, ha szépen megkérem, elmeséli nekem valaki, hogyan veszek államkötvényt? Besétálok pl. Sopronban a postára, hogy szeretnék venni 8000 euró értékü állampapirt, helyben kifizetem, kapok egy csekket és kész? És 2017-ben, a lejártakor, megyek és felveszem a pénzt? Ennyire nem lehet egyszerü...

Probléma, hogy nem rendelkezem magyarországi lakhellyel, és ha napokba telne az intézkedés, nem lenne megvalósitható...



2014. júl. 27. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

van pár észrevételem még a válasz előtt:


1. nem igazán hallottam mostanában 1,1%-os kamatot német bankokban EUR devizanemre, ugyanis 0,15% az irányadó kamatláb


2. prémium EUR álompapírt venni szerintem butaság, akkor már vegyél Thyssenkrupp kötvényt, az 5%-ot fizet és az sem csődöl be


3. ha folyamatosan csődtől félsz, ennyi erővel az utcára se menj ki, mert rádeshet egy cserép/tégla/zongora (ami tetszik, húzd alá!)



hogyan kell: bemész egy vagyonkezelőhöz (bank, alapkezelő, befektetési vállalkozás, brókerház stb.), nyitsz egy értékpapírszámlát és rögzített utasítás alapján eljár az ügynök (nevezzük akárhogy), és megveszi a számládra az adott instrumentumot, a társaság az adót befizeti neked, viszont te vallod be


8 ezer euróval én a helyedben a következőt tenném:


1500 EUR adidas részvénybe, 1500 BMW-be, 1000 DTelekomba, 1500 Deutsche Bankba és 1000 Siemensbe és 1500 Daimlerbe


ez már jobban hozna

2014. júl. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Amúgy 1,1% kamatot kapok, mert volt egy ilyen akció és annak keretében le volt kötve 3 évre :)
2014. júl. 29. 15:34
 3/4 anonim ***** válasza:

részvényt nem ajánlanék olyannak,aki kötvényben gondolkodik. a részvények úgyis a nemzetközi trendet követik nagy általánosságban. Hiába lenne jó befektetés önmagában egy vállalati részvény,de az árfoyama nagyban függ a tőzsdeindexek teljesítményétől és ha azok esnek,akkor kevés az esélye,hogy ezek a papírok is megússzák,vagy akár emelkedjenek. nem javaslom semmiképp.


Magyar államkötvényt külföldiként is lehet vásárolni bizonyos korlátozások mellett .Az adózásáról nem tudok semmit. Ahogy írod 4 évig nem lesz rá szükséged.


Ez esetben én megfontolnám,hogy próbálj meg pld szülőn keresztül venni ilyet. TBSZ számlán tartva 3 év után 10% 5 év után 0% adót kell fizetni.


Ügyintézés úgy megy,hogy be kell menni a megyei államkincstári pontba és nyitsz egy számlát és külön egy TBSZ számlát is. a sima számla adóköteles,a TBSZ a fennt vázolt feltételek mellett csökkenő mértékben vagy nem,de nem veheted ki ez alatt az idő alatt.kamatokat sem,legfelejjebb újra befektetheted ugynarra a számlára.


A szerződés megkötése azonnali és utána neten is meg tudod

vásárolni a webkincstáron keresztül a kivánt papírt.


Állampapírt lehet postán is venni,TBSZ számlát meg egy mezei banknál is,de azoknak van költsége,míg az Államkincstárnál semmiféle költség nincs,se nyitási se vezetési.Ráadásul hivatalos is ugye.

2014. okt. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

itt tudsz informálódni is mit hogy kell? GYIK


[link]

2014. okt. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!