Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 17 éves leszek,600. 000 Ft-om...

17 éves leszek,600. 000 Ft-om szeretném kamatoztatni. Mit ajánlotok? A lényeg, hogy 18 évesen akár ki is vehessem, és a lehető legjobb kamatot adja.

Figyelt kérdés

2-3%-osra nem fogom berakni, annyiért nem kinlódok vele. Van-e valami olyan, amivel ezt tudom gazdagítani? Valami ifjúsági, államilag támogatott valami? Ha évi kb 50.000 Ft kamat lenne rajta, úgy beraknám. 5-600.000-et akarok berakni, hogy maradjon is, ha kell valamire. Ha nagyon jó, akkor esetleg többet. A lényeg, hogy 1 év után bármikor kivehessem, és megkapjam a teljes összeget+az azévi kamatot. Nem áll szándékomba kivenni, de ki tudja. Valamint be lehet ezt rakni az én nevemre? Ház/telekvásárlásra akarom fordítani, esetleg tanulmányokra. Mit ajánlatok?


A külddel és én meg 3x-ozom nekedekre köszönöm, de nem vagyok kíváncsi!!!


2014. júl. 30. 18:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szabad felhasználású és biztos kamatozású lehetőséget nem fogsz találni ~3%nál jobbat. Ami fixen jobbam kamatozik, az esetleg a lakástakarék, de azt 4 évig nem veheted ki és csak lakásvásárlásra fordíthatod.
2014. júl. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Évi 50k kamat, félelmetes hogy 17 évesen embereknek ennyire ne legyen érzéke a realitáshoz.
2014. júl. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Drága 2. Én az első által is említett lakástakaré félére gondoltam, hogy valami ifjúsági cucc vagy valami révén hátha volna. De te itt is a kötekedő rétegbe tartozol. Nem vagyok én hülye, hogy 5 ezer forintért odaadjam a zs.i.d.ó banknak, aki ezen legalább 50 ezret keres.
2014. júl. 30. 21:16
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

kérdező. én pl anyámnak adok kölcsön emg rokonoknak pl muternak msot adtam kölcsön 5 ezret, kedden és vasárnapig kell visszafizetnie 6 ezret.

tehát 1000 forintot kerestem úgy hogy semmit nem dolgoztam_! :)

ne tedd bankba, azdálkodjk inkább okosan!


felöltöztetem a romnyit aranyba a sok pénzt meg fölszedem én kamatra, brilles gyűrű arany óra karkötő így leszek én a menő

2014. júl. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%

egyébként a szerencsételn devihahitelesek maitt nem adnak kamatot a bankok a pénzre, régen adtak 7-8%-ot és adó se vol rá,.

most meg örülsz ha kiveszed a pénzed úgy hogy veszteség nélkül.

2014. júl. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
"egyébként a szerencsételn devihahitelesek maitt nem adnak kamatot a bankok a pénzre" -> Valóban. Nyilván semmi köze nincs ahhoz, hogy a jegybaki alapkamat (a kereskedelmi bankoktól függetlenül) a felére esett.
2014. júl. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
... az elmúlt egy évben. <- ez lemaradt.
2014. júl. 31. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
pont ezért
2014. júl. 31. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Régen, még pár éve is 10% körül volt. Úgy mondom, hogy emlékzem rá, mikor így volt. Találtam régi betétkönyvet, nagyszülőkét. Volt, amikor közel 20%-os kamat volt, és akkor vetted ki, amikor akartad, és az aznapi kamatot is megadták.
2014. júl. 31. 10:38
 10/12 anonim ***** válasza:

Az régen volt. Itt már említettek olyan mágiákat, mint jegybanki alapkamat, érdemes ennek utána olvasni, hogy ne legyenek irreális elvárásaid.


600.000-re már megéri nyitni egy értékpapírszámlát (mondjuk sima K&H vagy Equitas, OTP meg társaik) befektetési jegyekkel viszonlyag likvid és kockázatmentes módon realizálhatsz 5% körüli hozamot hozzáértés nélkül is, kb. 2000 forint éves számlavezetési díjért cserébe.


A 10% körüli kamatot csak nagy kockázatú befektetési jegyekkel vagy részvény portfólióval érheted el. Itt benne van, hogy esetleg bukni fogsz a dolgon.

2014. aug. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!