Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta lakáskasszát...

Fundamenta lakáskasszát fizetünk. Többi lent. Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
2 évvel ezelőtt kötöttünk lakáskasszát. Most szeretnénk felvenni hitelt. A szerződéses összeget megszeretnénk emelni. A férjem nevén van, én adóstárs lennék. Határozott idejű a munkaviszonyom, december 31-el lejár, de decemberben már TGYÁS-ra jövök, utána passzív gyed-re 2 évig. A bankár azt mondta így kérjek a munkáltatótól egy nyilatkozatot, hogy vissza fog venni. Nem úgy van, hogy a gyed-re lehetek adóstárs és nem kell munkáltatói? Vagy a szerződéses összeg megemelése miatt kell? Eddig úgy tudtam 2 év után áthidaló kölcsönnél nem kell ilyesmi.
2014. aug. 4. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy a Fundamentánál az áthidaló hitelekhez két főjövedelem kell. A Gyed, Tgyás kiegészítő jövedelemnek számít. A határozott munkaviszony viszont valóban csak feltételekkel fogadható el.


Azt lehet tenni, hogy kerestek a családban helyetted egy másik adóstársat, akinek van a Funda által elfogadható jövedelme vagy szétnézhettek a bankokban is, ahol esetleg a férjed egyedül is hitelképes. Egy banki hitelt is fel lehet venni áthidaló jelleggel, azt is le lehet zárni a megtakarítások végén, tehát kb ugyanúgy működhet, mint a Fundás hitel.

Mekkora hitelre van szükségetek? Mi lenne a lakáscél?

2014. aug. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Áthidaló kölcsön igénylése esetén a házastárs kötelezően bevonandó adóstárs, értelemszerűen az ügyletben résztvevők jövedelmi helyzetét összesítve nézik. A gyes, gyed nem számít jövedelemnek, így azt nem fogják elfogadni. Szerintem szükség lesz még egy személy bevonására a hitelügyletbe. Ha a férjed havi rendszeres jövedelme meghaladja a 400 ezer forintot, akkor a te jövedelmed nem lenne fontos, így azonban az. A Fundamenta egy hitel kihelyezésénél kockázatot vállal, tehát ennek megfelelően mérlegel. A határozott szerződést annyira nem szeretik, hiszen utána nincs garancia arra, hogy az adós hitelképes marad a későbbiekben is. Ez pedig nem csupán a Fundamentának jelentene hátrányt, hanem az adósnak is. Mivel elvileg megoldható a ti helyzetetek úgy, ha a munkáltatód lenyilatkozza, hogy visszavesz, nem értem, miért okoz ez gondot, ha valóban így lesz?

Azonban ha nem minősültök hitelképesnek, akkor sem kell megsértődni, hiszen ezzel a hitelintézet benneteket is véd, hogy ne kerüljetek olyan helyzetbe, hogy nem esetleg fizetésképtelenné váltok és bedől a hiteletek.

2014. aug. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mert ha a munkáltatóm azt nyilatkozná le, hogy gyed után visszavesz, az 1,5-2 év. De ide az kellene, hogyha most december 1-el lejár a szerződésem, akkor hosszabbítson meg legalább fél évre. De egy kismamát ki hosszabbít, amikor addig mást vesznek fel a helyemre.
2014. aug. 5. 13:47
 4/4 A kérdező kommentje:
december 31-el
2014. aug. 5. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!