Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudok külföldre utalni...

Hogyan tudok külföldre utalni eurót Magyarországról?

Figyelt kérdés
Még soha nem csináltam ilyet. E-bankon keresztül szeretném intézni, K&H-s vagyok. Mire kell odafigyelnem? A Forintot a bank váltja át euróba az utaláskor?

2014. aug. 7. 07:48
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Én egy más banknál csináltam ilyet, de ehhez olyan bankszámlának kell lenni, amin lehet devizát is kezelni. Előbb forintot kell átváltani (átváltási illeték fejében), majd a külföldi fizetőeszközt lehet átutalni (utalási illeték fejében).
2014. aug. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16%
Forint számláról nem lehet eurót utalni, csak forintot. A fogadó bank átváltja az ott hasznalt hivatalos fizető eszközre.
2014. aug. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Az első kettő butaságot beszél, természetesen lehet forintszámla terhére devizaátutalást indítani, a bank eurót utal, de a számládról forintot terhelnek be.

A KH netbankot nem ismerem, de gondolom devizaátutalás menüpontot kell keress. Szükséget lesz a külföldi bank nevére, SWIFT kódjára, a kedvezményezett nevére és IBAN számlaszámára. Amire még figyelni kell a költség vállalás módja, ha azt akarod, hogy a teljes összeget megkapja, akkor OUR-t írj be, ilyenkor minden bankkóltséget te vállalsz.

2014. aug. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
96%

A 3. válaszoló pontos választ adott, nem értem, hogy miért lett sokak által lepontozva és jelenleg miért 50%-os hasznosságú a válasz.


Igenis lehet a forint számláról eurót utalni. Tapasztalatból beszélek.

A K&H e-bankban az "utalás indítása" / "deviza-átutalás" menüben kell kitöltened.

A kedvezményezett számlaszámának az IBAN formátumát kell megadnod ("kedvezményezett IBAN számlaszáma") mezőben, valamint a kedvezményezett bank adatai között a "bank azonosítója (SWIFT/BIC)" mezőben a másik bank SWIFT kódját, ami 8, vagy 11 karakter hosszú. Ha ezeket megadod, akkor éred el a legolcsóbb utalási díjat.


Bankköltség viselésénél egyébként választhatsz OUR és SHA kódot is, ha forint számláról utalsz és EU országba utalsz. De egyébként ha olyan országba utalsz, ahol euró a hivatalos fizetőeszköz, akkor az OUR felesleges, csak a utalás kerül többe, mert ott a SHA költségkód is elég. Az eurozóna országaiban ugyanis az euró jóváírás gyakran díjmentes, míg te az OUR költségviselés miatt akár 18-20 euróval (kb 6ezer forinttal) többet fizetsz. Ha tudod, kérdezd meg azt akinek utalsz, hogy ha ő euró utalást kap Magyarországról, akkor a bankja megterheli-e valamilyen jutalékkal. És ha nincs ilyen jóváírási díja, akkor indíthatod SHA költségkóddal.

2014. aug. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, sokat segítettetek!
2014. aug. 7. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!