Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha lejár a fundamentánk és...

Ha lejár a fundamentánk és hitelkiváltás miatt vettük fel, az összeget először bankszámlára utalják? Mennyi időnk van, hogy intézzük a hitelkiváltást?

Figyelt kérdés
2014. aug. 9. 10:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi egy fillért sem láttunk a fundamentából, egyből a hitelszámlára utalták. Bár mi csak előtörlesztettünk belőle, de megvolt, hogy mikor utalják, így a bankban is megtudtuk adni az időpontot, hogy mikor törlesztünk elő. Mikor megtörtént, utána talán mintha egy hónapunk lett volna leigazolni a fundamenta felé, hogy mire költöttük az összeget.
2014. aug. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez hitelkiváltás esetén is hasonlóan működik.
2014. aug. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem. Azt tudom,hogy 3 hónap a kiutalás. De lehet olyat,hogy én a 4. hóban kérem az utalást?
2014. aug. 11. 06:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Tehát, ha jól értem, megkaptad a kiutalási értesítőd, de te nem az előírt 3 hónap múlva szeretnél a pénzhez hozzájutni, hanem egy hónappal később? Nézzük meg ezt a pontos dátumokkal, mert ennek függvényében mondom, mi a jobb megoldás. Mikor kaptad meg a kiutalási értesítőt, mi a visszaküldési határidő, mikor szeretnél a pénzhez hozzájutni?
2014. aug. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Még nem kaptam értesítőt. Odébb van még a lejárat. Csak előre szerettem volna tudni. De akkor nem könnyű ezt megmondani.

Azért szeretnék egy hóval később betörleszteni,mert akkor fog lejárni az életbiztim,és a két összeget együtt szeretném a mostani lakáshitelbe betörleszteni.

2014. aug. 12. 06:44
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem, egyáltalán nem nehéz megmondani, mindössze technikailag van különbség. Ugyanis ha megkapod a kiutalási értesítőt, annak van egy visszaküldési határideje. A három hónap a visszaküldéstől indul. Tehát adott esetben semmi más dolgod nincs, mint úgy időzíteni a visszaküldést, hogy a pénzt akkor kapd meg, amikor már lejárt az életbiztosításod is. De ha ez az időpont a rászámolt három hónappal együtt későbbi, mint az értesítő visszaküldési határideje, akkor azt tudod tenni, hogy a kiutalási értesítőt nem küldöd vissza, hanem később te magad kéred a kiutalást. A három hónappal természetesen itt is számolni kell. Azonban az életbiztosításodnak is célszerű utána járni. Nem ismerem a kötvény tartalmát, de általános tapasztalat, hogy az eredetileg meghatározott lejáratkor az ügyfél nem lát pénzt. Nézz ennek utána, nehogy csalódás érjen!
2014. aug. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam fiókban. Azt mondta a hölgy, hogy először a saját bankszámlára utalják,és onnan nekem kell tovautalni. Így én határozom meg az időpontot.
2014. aug. 14. 06:27
 8/11 anonim ***** válasza:
Lerövidítette a lényeget a hölgy, mert nekik, a banknak valóban mindegy. Azonban amit korábban leírtam, azt fontos szem előtt tartanod a megfelelő időzítéshez.
2014. aug. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az életbiztire gondolsz?

Azt nem kérdeztem meg,hogy mennyi időm van igazolni,hogy mire fordítottam az összeget?

2014. aug. 15. 06:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem csak az életbiztosításra gondolok, hanem a kiutalás kérésére is. Az időzítés miatt fontos ez, mert ahogy említettem, ha határidőn belül küldöd vissza, akkor onnan számolódik a három hónap, amikor visszaküldöd. Ha pedig ezen túl van szükséged a pénzre, akkor neked kell kérned a kiutalást és azt már nem a kiutalási értesítő visszaküldésével tudod megtenni.
2014. aug. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!