Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakást szeretnék venni. Erre...

Bernadett0814 kérdése:

Lakást szeretnék venni. Erre hitelt kell felvennem, van bejelntett munkahelyem is, a jövedelmem 60 ezer forint meg a családi pótlék egy gyerek után,3 millió forintra lenne szükségem, erre a jövedelemre fognak ennyi összeget adni?

Figyelt kérdés
2014. aug. 20. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Meg nem is lenne túl jó ötlet, ha csak havi 25 ezer a törlesztő, akkor kb 45-48 ezer forint marad havonta. Ebből egy ember is éppen nem hal éhen, nemhogy egy gyerekkel.


Vagy keress olcsóbb lakást (sajnos a pénz nagyobb prioritás mint az igények), vagy albérlet.

2014. aug. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

A helyedben megpróbálnám, aztán ki tudja. Amit tudnod kell: bankhitelt csak adásvételi szerződéssel kérhetsz, itt az ügyvéd díját te fizeted, + kell hozzá munkáltatói igazolás, adóhivataltól igazolás, oep igazolás, ennek mindnek díja van. Le is kell foglalózni a lakást, ez a vételár 5-10%-a, többet ne adj.

Na ha ez mind megvan, azután áll veled szóba a bank, de még mindig nem garancia semmire, lehet hogy nem kapod meg. És ha azt mondod, hogy ez minden, csak nem korrekt, akkor jól látod. :)

Én a helyedben egy ilyen összegnél inkább személyi hitelben gondolkodnék, ott nincs ennyi előírás.

2014. aug. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
#2: csak éppenséggel a személyi hitelnek nagyobb a kamata...
2014. aug. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló, aki ésszel vesz fel lakáshitelt, az nem köt addig Adásvételi szerződést, nem fizet foglalót sem addig, amíg nem készíttet legalább egy részletes előszűrést a hiteligénylés előtt, de több bankban arra is van lehetőség, hogy központilag elbíráltassuk a hitelképességet akár még az ingatlan kiválasztása előtt.

Nagyon rossz tanács a személyi kölcsön (az már más kérdés, hogy ekkora jövedelemre még 500E Ft-ot sem kapna).


Kedves Kérdező, esélyed sincs adóstárs nélkül lakáshitelt kapni ekkora jövedelemmel, de az is lényeges, hogy mennyi önerővel rendelkezel?

2014. aug. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, Bernadett.

Lakáshitelnél, ha okosan szeretnéd felvenni, 3 szempontot tarts szem előtt:

1. Maximum két évnyi (24 havi) nettó fizetésednek megfelelő összeget vegyél fel

2. A havi törlesztőrészleted ne legyen magasabb, mint a nettó fizetésed minimálbéren felüli részének az egyharmada

3. Abban a pénznemben vegyél fel hitelt, amelyben a fizetésedet kapod

E három alap kritérium ismeretében magad is el tudod dönteni, hogy okos dolog-e neked a jelen helyzetben lakáshitelt felvenned.

2014. aug. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok, ebben igazatok van, valóban jóval több a kamata, viszont szerintem simábban menne. Mondjuk a jövedelme tényleg alacsony..


Papír ügyben, nekem többször több bankban elmondták, hogy szóba sem állnak velem adásvételi szerződés nélkül, ahhoz meg ugye kell a foglaló. Ha mégis van ilyen, akkor nagyon seggbe kellene rúgni a westend banksorának összes lakáshitelezéssel foglalkozó munkatársát, meg még néhány fiókban pár másikat.

2014. aug. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
BDSRSTNT!, ezeket kifejtenéd bővebben? Mert én sem értem, miért pont ezt tanácsolod.
2014. aug. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pedig létezik előkalkuláció. Egy sor kérdésre válaszolsz, aztán a bank ad egy választ, hogy ezen feltételek mellett milyen hitelezést tud biztosítani kb. Ez némileg módosulhat a későbbi adásvételi szerződés pontos adatai birtokában, de ha már előre pontos adatokat adsz meg, akkor nagy meglepetés nem érhet.


Márciusban így vettünk lakást és amúgy is bankszektorban dolgozom, tehát ténylegesen létezik előkalkuláció.

2014. aug. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ma 09:02

Melyik része nem világos, vagy mire vagy kíváncsi?

addig is:

[link]

2014. aug. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

És ez az előkalkuláció az OTP-nél is létezik? Ha igen, akkor az ügyintézőik miért nem tudnak róla?


BDSRSTNT!;

Pontosan azt nem értem, hogy amikor valaki saját használatra akar lakást venni, miért olyan tanácsot adsz neki, mintha befektetni szeretne ingatlanba. Merőben eltérő a két helyzet.

Arról nem is beszélve, hogy ha Bernadett elfogadja a tanácsodat, a saját vételi szándékát lehetetleníti el.

2014. aug. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!