Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Havi negyvenezer forint elég...

Havi negyvenezer forint elég élelmiszerre egy 3 fős családnak, ahol az egyik fő pici gyerek?

Figyelt kérdés
Adnátok tippeket, hogyan lehetne ennyi pénzből kijönni havonta a kajával úgy, hogy a gyermek is megfelelő vitaminmennyiséghez/minőségi ételhez jusson? Köszönöm!
2012. ápr. 13. 00:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
8%

mondjuk ha a netet lemondod, máris nyertél több ezer forintot amit kajára költhetsz.

senki nem dolgozik a családban? muszáj ennek így lennie? én inkább ezen gondolkoznék el.

2012. ápr. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
54%

40e kajára 3embernek bőven elég.


majdnem 1500ft jut egy napra.. nem kötelező mindennap főtt ételt enni, lehet hideget is.:)

2012. ápr. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
81%

1 menü egy étteremben 500-600 Ft, most legyen 550. Ez 31x 17050 Ft, két emberre tehát 34100. És ez azt jelenti, hogy minden nap étteremben ettél...

De..

ha veszel az Euros boltban egy csomag családi tésztát 290Ft-ért meg egy nagy poharas tejfölt és egy nagyobbacska sajtot és ezt megfőzöd. Vagy 3 napra van kajátok kb. 1000 Ft-ból. 1 kiló krumpli max. 150 Ft megfőzöd, paradicsommártást készítesz hozzá (3-4 konzervből) és megint van ebéd két napra úgy 500-700 Ftból.

Palacsinta alapanyagok általában mindig vannak otthon. Maximum tojást kell venni, de lehet készíteni palacsintát tojás nélkül is. Jó nagy adag tésztát keversz ebből is, kisütöd. Másnap is meg lehet enni, ebédre, vacsorára is. Magában is finom, de porcukorral is lehet ízesíteni.. Ez a legolcsóbb. Vagy főzöl pudingot (puding por 99Ft + 1 liter tej 140) és már van is tölteléke a palacsintának.

Fél kiló darált hús 500 Ft. Megszáradtabb zsemlével, tojással, némi sóval és borssal kb. 10 fasírtot vagy 20 fasírt golyót csinálhatsz belőle. Köretként mehet a krumpli, sülve/főve.

Sparba szoktak kint lenni olyan termékek, amik pár nap múlva lejárnak, de az adott napon még semmi bajuk sincs. Ezeket 50%-os kedvezménnyel adják. -> joghurt, tejszelet, sajtok, kefír, stb.

10 zsemle kerül 200 Ftba. Hacsak nem zabáltok, mint állat, ez kitart 2 napig is, de lehet, hogy 3.

A májkrémek kerülnek 80-120 forintba. Ha ügyesek vagytok, egy dobozból 2-3 zsemlét is meg lehet kenni.

Ízesített joghurtot te is csinálhatsz otthon, ha van turmixod. 1 nagy pohár natúr joghurt (140 Ft) + 2 banán és némi cukor. Dupla mennyiséget fogsz találni a turmixban.


Mi ezekkel a trükkökkel és társaikkal próbálunk túlélni a kollégiumban, úgy hogy nekünk kb. 40.000 Ft jut mindenre egy hónapban, nemcsak az étkezésre.

Nálatok miért iylen kevés a pénz? Nem dolgoztok?


20L

2012. ápr. 13. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
84%

mondjuk ha a netet lemondod, máris nyertél több ezer forintot amit kajára költhetsz.

senki nem dolgozik a családban? muszáj ennek így lennie? én inkább ezen gondolkoznék el.


Komolyan az ilyen válaszolókat kitiltanám erről az oldalról! Ha segíteni nem tudsz, akkor legalább ne alázd a kérdezőt! Ki vagy te, hogy pár sor után ítélkezel, és leszólsz másokat!? Ez az oldal nem erre van! Szégyelhetnéd magad!

2012. ápr. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

A főzelékek sem túl drágák és jók a kisgyereknek is. Vag zöldség leves, répa, hagyma, zöldség esetleg karalábé és zeller sem túl drágák és a leves is jó. Én pl. kisgyerekként imádtam, mikor hazaértem suliból és anyu egy nagy tál tejbegrízzel várt.


De itt ez az oldal: [link] itt nagyon jó receptek vannak, és ebben a kategóriában, amit linkeltem kiválaszthatod, hogy hány forintot szánsz egy főre és így meglátod, hogy nem nehéz olcsón finomat főzni :)

2012. ápr. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Vagy ami még eszembe jutott a tojásos nokedli. Ha előző napokról van maradék nokedlid egy kis tojással átsütöd és ahhoz nagyon jól illik a sima ecetes-vizes fejessaláta, ami még egészséges is.


Ha a vitaminok miatt aggódsz, akkor csoki/cukor helyett adj neki sok gyümölcsöt, azok is vannak olyan finomak.

2012. ápr. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Vagy krémlevesek, friss zöldségekből... Szintén nem drága, pl. répából és egészséges és nagyon finomak is...
2012. ápr. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű, de megoldható talán. Készíts heti étlapot.


Én úgy szoktam, hogy nagyobb adagokat főzök és az 2 napra elég, így nem kell minden nap főzni.


pl: rizseshús-káposztasalátával simán jó 2 napig.

Vagy paradicsomos húsgombóc-kiadós és ez is jó 2-3 napra.

Nagy adag bableves- egyik nap palacsintát csinálsz hozzá, másik nap grízes tészta, mákos tészta, diós tészta, szilvás gombóc.

Paradicsomos káposzta, főzelékek pl: zöldborsó, babfőzelék, finomfőzelék, sárgaborsó főzelék, 2 napi adag, csak minden nap más feltét hozzá, pl: tükörtojás, virsli, fasírt, pörkölt maradék stb.

2012. ápr. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Édességnek deszertnek pedig kiadós olcsó édességeket szoktam készíteni hétvégékre, vagy tartalmasabb levesek után: kakaós kevert, palacsinta, gofri, lekváros bukta, kakaós csiga, rizskoch-málnaszörppel, vagy lekvárral, muffinok-ezt is lehet variálni --> pudingos, lekváros, csokidarabkás-főleg ha húsvétról maradtak csokinyuszik, mákos, meggyes. De készíthetsz sós változatos is, tehetsz bele 2-3 evőkanál zabkorpát, így egészségesebb is.
2012. ápr. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
91%

Hát ez első tényleg szágyelje magát!

Ennyi had járjon már nekik is hogy van egy ki...ott internetjük (már bocsánat) ugy irtad mintha valami luxuscikkről beszélnénk!Amugy meg a legolcsóbb net 1490ft!Ez pedig nem egy nagy összeg!


A kérdezőnek:Szerintem ki lehet jönni 40-ből ha jól oldod meg!Nem kell minden nap hust venni!Ha délután mész a piacra már féláron vehet meg a zöldségeket és a gyümiket is!

Ja és a többieknek akik azt kérdezik hogy dolgoznak e?

Szerintetek maradni havi 40ezer ft családiból meg munkanélküliből ha nem dolgozna legalább egy a családba?Mert szerintem nem!

2012. ápr. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!