Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az OTP-nél már nem adnak sima...

Az OTP-nél már nem adnak sima pay pass nélküli bankkártyát?

Figyelt kérdés
Lejárt az otp-s bankkártyám érvényessége, ezért automatikusan küldtek egy új bankkártyát, amely a korábbival ellentétben pay pass funkcióra is képes. A kérdésem az lenne, h "normális" pay pass nélküli bankkártyát már nem is bocsát ki az OTP? Nekem nincs igazán szükségem erre a funkcióra, és veszélyesnek is tartom.

2014. aug. 25. 11:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
De igen. menj be.
2014. aug. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Pedig nagyon hasznos és kényelmes találmány, szerintem adj neki egy esélyt. Amúgy nem lehet vele bizonyos összeg felett pin kód nélkül fizetni, azt hiszem 5000 Ft ez a határ, szóval szerintem biztonságos. És már nagyon sok helyen elfogadják.
2014. aug. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%

#2


Mi abban a biztonságos, hogy 5000 alatt nem kér PIN kódot?


Ha véletlenül illetéktelen kezekbe kerül, 5000 forintonként fél óra alatt el lehet költeni egy fizetést.

A nagy magasságos OTP, aki odáig van a biztonsági rendszerével, milyen jogon meri az én biztonságomat a megkérdezésem és beleegyezésem nélkül csorbítani? Ráadásul lehetőséget sem hagyva arra, hogy válasszak. Majdhogynem köteleznek rá, hogy ilyen kártyám legyen, mert ha mégsem tetszik, akkor választhatok Paypass nélküli más rendszerű kártyát kétszer akkora éves díjért. Hát köszönöm szépen OTP!


Ez a pofátlanság teteje, legjobb volna újra bankszámla, és bankkártya nélkül élni. Jó úton haladunk e felé.

2014. aug. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, bennem is ez van, hogy mitől lenne az biztonságos, h csak maximum 5 ezer forintig lehet vásárolni pay passon keresztül, elég, ha az illető elmegy néhány boltba, már rendesen meg is károsított. Holnap mindenképpen elmegyek a bankba, h érdeklődjem a dologról, csak itt előzetesen szívesen olvasom a véleményeket.
2014. aug. 25. 15:22
 5/15 anonim válasza:

#3 vagyok.


Amit tudok, azt az OTP válaszolta nekem levélben egy reklamációmra. Ettől függetlenül menj be érdeklődni, de valószínűleg nem tudnak neked se segíteni. Én írásban reklamáltam meg a dolgot, és írásban is válaszoltak rá a központból.


Ajánlgatták még az SMS küldést is kártyahasználat esetén, de az szart ér, mivel utólag kapom a vásárlás után. Feltéve ha egyáltalán meghallom, hogy jött SMS-em. Ugyanis a telefon nincs folyamatosan a zsebemben.


Ha megtudsz valamit, írd meg légyszi. Egyébként lehet hogy érdemes lenne minél többen írásban reklamálni, hátha előbb-utóbb lépnek valamit az ügyben. Én boldog lennék Paypassal is, ha a PIN kód kérés bekapcsolható volna összeghatártól függetlenül. Aki meg így ahogy van biztonságosnak tartja, az meg nem kapcsolja be, és mindenki boldog lehetne.

2014. aug. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

PayPassról hiába kérsz SMS értesítést, mikor a tranzakciók egy része banki kapcsolat nélkül történik, tehát az elszámolás akár órákkal később történik csak meg...

Én sem értem, mire volt ez jó, a bankkártya legnagyobb előnyét, a biztonságot veszi el.

2014. aug. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%

Én is ilyen helyzetben voltam!


Ha saját képpel kéred a kártyát (azt hiszem 1000 ft egyszeri díjjal jár), akkor PayPass nélkül bocsátják ki.


A dombornyomottakon sincs PayPass funkció, de azok drágábbak.


Én a helyedben bemennék, kérném, hogy ezt szüntessék meg. Ha már terhelték az éves díjat, vissza lehet kérni ilyen esetekben.

És készítsenek egy új kártyát PayPass nélkül. Annak az éves díját pedig majd terhelik.

2014. aug. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Na szóval, kissé késve, de leírom, h mire jutottam. Bementem a legközelebbi OTP bankfiókba, megkérdeztem, h mi ez az új kártya, esetleg van-e rá mód, h sima kártyát kérjek. Azt válaszolták, h nem, nincs mód rá, a lejáró kártyák helyett csak pay pass-os kártyát adnak. Megkérdeztem, h pay pass használat esetén is kapok-e telefonos értesítőt arról, h használva lett a kártyám, a válasz nem volt, mivel pay pass-nál nem adunk meg pinkódot, üzenetet sem kapunk, ergo, az illető, aki így-vagy úgy megszerzi a kártyámat, teljes nyugalommal vásárolhatja le a pénzemet egy laza pláza kör alatt. Mit ne mondjak rendesen felidegesített a dolog, de már nem foglalkozom vele, úgyis már csak egy fél évig vagyok az OTP-nél (a diákkedvezmény 24 éves korig tart), aztán keresek már bankot.
2014. szept. 28. 12:42
 9/15 anonim ***** válasza:

#7-es vagyok


És ha saját képpel kéred, akkor is PayPassos? Nem túl régen, még úgy volt, hogy abban az esetben PayPass nélkül gyártják.

2014. szept. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Min írtam, még félévem van ennél a banknál, mert betöltöm a 24-et és lejár a diákkedvezmény, szóval már nem foglalkozom az otp-vel, keresek más bankot.
2014. szept. 28. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!