Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Svájci frankos személyi...

Bari Zsolt kérdése:

Svájci frankos személyi kölcsönt vettem fel 2007-ben 850000 forintot. Idén lejárt volna,17ezerrel fizettem havonta, de 1200000 lett a tartozás. Ezért még 7 évig kell fizetnem 27ezret. Van rá esély, hogy mégsem kell fizetnem eddig?

Figyelt kérdés
Kb 3.5 milliót kéne fizetnem 850ezerért.Király

2014. aug. 30. 19:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Orbán Viktor helyében széjjel csapnék azon bankok között, akik egy devizában-, vagy deviza alapon- nyújtott hitelre nem a kiválasztott devizára irányadó alapkamatot alkalmazzák.


Van árfolyamkockázat, és van kamatkockázat. Egyik szemem sír, a másik nevet.

2014. szept. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az Origo 2006-ban is megírta a tutit.


"Nem kell félni a devizahitelektől"

[link]

2014. szept. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Zsolt, Egyedül a bíróságra számíthatsz A kormánynak nem érdeke, hogy megoldja ezt a problémát, vagy csak annyira, hogy a választást el ne veszítse miatta.
2014. szept. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Én csak annyit szeretnék,hogy számolják újra a tartozást és csak annyit fizessek vissza ami nem ütközik a jó erkölcsbe.Valakik ezt Nagyön tudták csak pár évet kellet várniuk.
2014. szept. 1. 05:03
 15/15 anonim ***** válasza:
45%

Az bank pedig azt szeretné, hogy fizess 3,5 milliót 0,85-ért.

"Mert Ő megérdemli."


Három felé lehet bontani a sumákolást.

1. árfolyamkockázat

2. egyoldalú kamatemelés

3. árfolyamrés


A 2, 3 pontok miatt már sok esetben lettek -részlegesen, vagy teljes egészében- semmisek a kölcsönszerződések a bíróságokon. Most az állam egy huszárvágással megpróbálja kigyomlálni ezeket a pontokat, de ez csak a jéghegy csúcsa.


Az első pontra kell jobban koncentrálni, mert a továbbiakban a 2, 3 pont miatt a jövőben már nem lehet semmissé tenni az egész szerződést, ha a bank vissza fogja fizetni a tisztességtelenül levont összegeket.


Az első pontra már vannak -sajnos még- nem jogerős ítéletek, ahol a bíróság az árfolyamkockázat korlátlan áthárítását tisztességtelennek mondta ki.

Szerintem e tekintetben a megtévesztés joghelyeit kellene vizsgálni - a keresetem be van adva a bíróságra-, mások szerint a jó erkölcsbe ütközést, megint mások szerint az uzsorázást.

2014. szept. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!