Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magam után fizetem az apehnak...

Magam után fizetem az apehnak a havi 4950Ft-ot. Munkahelyem nincs, összejött egy kb 40ezres tartozás feléjük. Van esély hogy kérelmet írjak, elfogadják és töröljék? Munkanélküli vagyok, családnak is nagy teher tényleg kifizetni.

Figyelt kérdés

Valaki írt már hasonló ügyben kérvényt? elfogadták?mit írt bennt?hogy kell ennek kinéznie?van valahol minta?

szeretnmém végre rendbe tenni a dolgaimat, de csak a tartozás van mindenhol. Segítsetek, légyszi!!!


2010. máj. 26. 10:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
A tartozásaidat nem törlik. Esetleg fizetési feltételeket könnyitenek. Ha irsz egy kérvény és megindokolod, hogy nem tudsz ennyit fizetni akkor esetleg adnak valami méltányosságot.
2010. máj. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem hiszem, hogy utólag törlik, de meg lehet próbálni. Előtte kellett volna kérned fizetés alóli mentességet szociális alapon a lakóhely szerint illetékes önkormányzatnál. Ezt kérheted most is szerintem, legalább akkor innentől nem gyűlik a tartozás.
2010. máj. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Olyan helyen lakok, ahol hülyének nézett az önkormányzat és szószerint felháborodott, hogy ilyet mertem kérni. Bementünk, mert megtudtuk a munkaügyi központban hogy az önkormányzat fizeti a tbt, ha valaki nem tud elehyelzkedni. ezek meg nagyon bunkók voltak és elküldtek hogy iylet hogy merészeltünk kérni és egyáltalán ki mondott nekünk ilyen hülyeséget... Pedig tudjuk, hogy jááár, nade ilyen emberekkel én nem állhatok le vitatkozni, ilyen túl okosokkal... Az közrejátszik, hogy nemrég költöztünk ide, ez egy kisebb falu, és nagyon nem akarják az emebrt befogadni, ha nem törzsgyökeres... csak lesnek, mint borjú az újkapura... de tényleg! Most akkor mit csináljak? Nővéremnek már tötölték el valami tartozását, vagy büntetését... megpróbálom, de annak is van 300ftos bírálási díja... :(
2010. máj. 26. 12:49
 4/12 anonim ***** válasza:

Kérheted, hogy méltányosságból töröljék (nem túl régóta a magánszemélyeknek van erre lehetősége)

Az APEH honlapján lehet, hogy van hozzá nyomtatvány, de ha nincs, írsz egy levelet, és ők kiküldik, hogy milyen nyomtatványt kell kitöltened (biztos kell valamit kitölteni a jövedelmi helyzetedről)

Mi is kis faluban lakunk, nállunk meg pofára ment mindig is, nem attól függ, hogy mióta laksz itt, hanem attól. hogy milyen jóben vagy az önkormányzatisokkal. Pár utcányira ismerek olyat, aki a RÁT bevezetése előtt kapta a szoc.támot, lakásfenntartásit, gyermekvédelmit, meg a rendkívüli segélyeket, közben fél éves felső-közép kategóriás autót vettek, plazma TV-t, laptopot, nyaralót. Csak épp tudta, kivel kell barátkozni.

2010. máj. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó hírt, nekem mááár ez is nagy megkönnyebbülés, hogy nem csak én hallottam ilyen lehetőségről! Volt már ismerősöm akinek eltörölték, meg nem is több millióról van szó, nem egy cégről aki csak a pénzt akarja átmenteni egy következőbe... Köszönöm a segítséget!
2010. máj. 26. 18:18
 6/12 anonim ***** válasza:
24%
Nem lehet törölni. Be kell fizetni. Ebbe az országba mindenki csak töröltetni akar mindent, nevetséges. DOLGOZNI KELL!!!!!!!!!!!!!!
2010. jún. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%
Vagy le kell mondani az internetet egy évre és abból kifizetni, ha úgyse dolgozol akkor nem a munkára kell gondolom..
2010. jún. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az internetet a szüleim házában használom a szüleim számítógépén. Adjam el az ő tuladjonukat, hogy kifizessem a tbmet, amit mint tudom köteles lenne kifizetni a helyi öbkormányzat??! Dolgozni kell? Mutass egy munkahelyet ahova elmehetnék és hnap reggel ott vagyok. Mult héten is állásinterjún voltam hnap is odamegyek, próbálkozok, hidd csak el bármiylen nehéz felfognod a túl értlemes agyaddal... ebben az országban csak fizetni kell, ha nem dolgozok mi a fenéből fizessem ki a tbmet? honnan szedjek 5000ftot, ha nem dolgozok, semmilyen juttatásom nincsen, na erre válaszolj ha ilyen intelligens vagy!!! saját vállalkozásom volt, de nem bírtam kitermelni és kihozni egy hónapot nullára. Szakmám szerint kozmetikus vagyok, tudod mennyit fektettem be, hogy elkezdhessek dolgozni, és reggeltől estig a vendégeket várni egy bérelt üzletben??? annyi munkaviszonyom sem jött össze hogy legalább egy hónapig kaphattam vna a munkanélküli segélyt. Szóval dolgozni kell.... köszi, magamtól nem jöttem van rá.
2010. jún. 9. 17:34
 9/12 A kérdező kommentje:
az inetrneten pedig egész nap az állásokat nézem,bármiylen hihetetlen, kb 6 helyen van bennt csak most jelenleg az életrajzom, ugyhogy az internet nem a szórakozásra kell. ítélj el így idegenben, ez téged jellemez a legjobban.
2010. jún. 9. 17:36
 10/12 A kérdező kommentje:
és hozzátenném, hogy internet nélkül egyáltalán hogy jelentekznék állásokra?mhol email cím van megadva! internet nélkül elveszett ember lennék, még annyi esélyem sincs egy melóra mint így. na nem győztelek meg, hogy először kérdezz utána ítélkezz...?!
2010. jún. 9. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!