Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valaki nem ért a pénzhez,...

Ha valaki nem ért a pénzhez, és 50milliót hagy a bankszámláján pár évig amíg kitalálja mi legyen, az járható út?

Figyelt kérdés
nem az én pénzemről van szó. szóval befektetni nem szeretné, különösebben az sem érdekli hogy több lesz-e belőle, csak ha pár év múlva hozzá akar nyúlni, akkor egyben legyen. Az illető 21 éves és nem szeretné elherdálni, majd ha végez egyetemmel, akkor kezdene vele valamit. erről mit gondoltok?
2014. szept. 4. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Járható mert az ember azt kezd a pénzével amit akar, nyilván nem fogja a bank azt mondani hogy vidd már el innen a milláidat :) De miért nem jó egy egyszerű lekötött betétben tartani? bármikor feltörhető és még kamatozik is. Egyébént a bank szokott küldeni ajánlatot/felhívnak telefonon ha látják hogy a pénz ott áll a számlán kihasználatlanul.
2014. szept. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

na igen, be is van jelölve hogy ne keressék bankos ajánlatokkal, de mégis hívták -.-

de ha csak úgy rajta van a számlán valamennyit kamatozik úgy is, ha meg le van kötve, olyan mintha nem is lenne. azt mondták lehet nyitni business számlát és ott jobban kamatozik, és bármikor hozzá lehet nyúlni. erről tud valaki valamit? (erste bank)

2014. szept. 4. 17:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Erste Business számla: A szolgáltatásokat a Bank a 200 millió Ft és 500 millió Ft éves nettó árbevétel közötti vállalatok részére nyújtja.


A business számlák mindig vállalkozásoknak vannak, nekem viszont az jön le a leírásodból, hogy a barátod, mint magánszemély szeretne kezdeni valamit a pénzével.


Simán tarthatja bankszámlán is valóban, csak akkor annyira minimális a kamat, hogy néha többe kerül a számlavezetési díj. Az ingyenes számlavezetést pedig feltételekhez szabják, például érkezzen a számlára havi 100-150 ezer Ft jóváírás. Nem tudom mennyire állná ez meg a helyét a barátodra, egyetemistaként szerintem nem nagyon.


Én is a lekötött betétet mondanám különben, ha befektetni nem akarja, mert sokkal jobban kamatozik és tényleg biztosan nem herdálja el, mert nem fér hozzá. Illetve persze ha valami gáz van és mégis hirtelen kell a pénz hozzá lehet férni, csak akkor bukja az adott kamatperiódusra járó kamatot.

2014. szept. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Erstenel 10M fölött lehet premium bankszámla, amihez prémium bankár is jár. Majd mondja, hogy mit tegyen a pénzel.

Valami TBSZ-t érdemes csinálni, ha legalább 3-5 évig nem akar hozzányúlni.

Sima bankszámlán hagyni nem érdemes és mostanában lekötni se nagyon.

2014. szept. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne járható út? Azt csinál a pénzével, amit akar.

Mondjuk egy sima lekötést érdemes lenne megfontolni, mivel ha minimálisat is, de azért kamatozik és bármikor feltörhető és kivehető a pénz, ha kell.


Ráadásul erre az OBA biztosítása is kiterjed.

2014. szept. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én sem értem, hogy mitől félsz. Mi ne lenne benne járható út? Ha akarnál, milliárdokat is pihentethetnél a számládon, anélkül, hogy hozzájutnál. Viszont nem érdemes csak úgy porosodni hagyni, hanem le kell kötni. Nem értem mi ez a makacsság a lekötés ellen. Nekem is le van kötve párszáz ezer, de nekem ennyi is a vagyonom. Ha lenne ötven millióm, akkor egy percig se gondolkodnék. Elveszteni nem fogod, és te magad mondtad, hogy nem nyúlnál hozzá... szóval lekötheted 1 vagy 2 évre, és szép összeget keresnél a kamattal. Ha csak porosodik, akkor a fiókodban is tarthatod készpénzben, igaz macerásabb, és semmi értelme, mert a forint inflálódik. A lekötés egy jó dolog, nem pedig a gonosz bank méggonoszabb találmánya. Ja, és tudom, hogy "nem a te pénzed".
2014. szept. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"ha meg le van kötve, olyan mintha nem is lenne"

-- ez így elég butaság :) már miért lenne olyan? Vannak olyan lekötések amit bármikor fel lehet törni, a lekötött betét a bankszámlakivonaton ugyan úgy megjelenik mint a számlán tartott összeg szóval ha akarod ott nézegetheted. Vagy nem értem, mi az hogy nem létezne...Azért 50 millióból nehogy már ne tudj mondjuk 200 ezret a folyószámlán hagyni így bármikor fizethetsz a sparban kártyával.....

2014. szept. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!