Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes-e felvenni a Diákhitelt?

Érdemes-e felvenni a Diákhitelt?

Figyelt kérdés
Idén felvettek államilag finanszírozott képzésre és szükségem lenne egy laptopra olyan 100ezer forint környékén. Érdemes felvenni a Diákhitelt 1-et egy félévre vagy esetleg hanyagoljam az egészet?

2014. szept. 4. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem spórolj jövőre ösztöndíj plusz diákmunkából simán megveszed és nem eladódva kezded az életed.
2014. szept. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Diákmunkával kellett volna összeszedned a nyáron.
2014. szept. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is laptopra vettem fel anno. Mondjuk nekem kicsit speciális volt a helyzetem, mert másra is kellett a pénz. Két félévben vettem fel teljes összeget (400 ezer). Ebből 150 a laptop volt. 3 éve kellett elkezdenem törleszteni. 3 év alatt nagyjából 200 ezer forintot fizettem be, de a valódi tartozásom (tőketartozás) csak 90ezer forinttal lett kevesebb. Számszerűen felvettem 400 ezer forintot. Abból befizettem már 200 ezer forintot. De a tartozásom még mindig 310 ezer forint. "Jól" hangzik, nem? :/



Tehát lehet mondani, hogy alacsony a kamata. A klasszikus banki hitelekhez képest valóban, de még így is van azért kamat rajta rendesen. Nehéz megszabadulni tőle, ha csak a kötelező havi 5-7 ezer forintot fizeted. Ráadásul, ha nem figyelsz és emelkedik az évek folyamán a kötelező törlesztőrészleted az kellemetlen meglepetést tud okozni. Mondjuk, mint esetemben. Nem jutott el az infó hozzám, hogy már nem 4500 forintot kell fizetni, hanem 7600-at. Így pár hónap alatt összejött egy 46 ezres hátralék, amit most fizettem be egyben.


Azt tudom tanácsolni, hogy inkább vállalj diákmunkát és spórold össze a laptop árát. Egyébként nem azt mondom, hogy a diákhitel ördögtől való. Ha valaki közvetlenül a tanulásra használja fel (vagy ebből pótolja ki az egyetem létet) akkor megéri annak fényében, hogy ha egyetem után ennek köszönhetően jó állása lesz, és könnyedén fizeti magasabb részletekben. Ha valakinek kevés pénze van, mint nekem és csak azt a havi pár ezer forintot tudja befizetni akkor úgy tűnhet,hogy sosem ér a végére.

2014. szept. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha havonta lenne rá 5-10e ft-od, akkor megkérheted anyukádat (mert te nem fogsz kapni valószínűleg), hogy vegyen neked áruhitelre. MediMarkt, Tesco, sok helyen van 0%-os hitel 6-10-20 hónapra, azt választod, ami neked a legjobb. Egy 100ezres gépnél 20hónapig havi 5e ft, és megúszod a DH-t.


Én nem bántam meg, hogy felvettem, de nem is javaslom senkinek, ha van jobb megoldás. Akkor nagyon jól jött, most nem hiányzik az a havi 6e ft, amit befizetek rá.

2014. szept. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 törzsmókus válasza:

vegyél egy laptopot 30ezer alatt, és kezdj el spórolni az újra. :)


pl: [link]

+ veszel bele 2 GB ramot, még mindig 30 alatt vagy, és tökéletesen használható.

2014. szept. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!