Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A szüleimnek voltak hitelei,...

A szüleimnek voltak hitelei, akik sajnos elhunytak, de a tartozásaik átszálltak rám, emiatt nem lehet a nevemen semmi, pedig házvásárlás előtt állunk! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fecskelakásban élünk az öcsémmel és a párommal. 1 év múlva lejár és kb. 5 millió forintot kapok a felvehető hitellel együtt,ebből szeretnék egy kisebb házat venni valami közeli faluban. De mivel tartozásaim vannak,ezért az én nevemen nem lehet,de öcsém megbízhatatlan,ezért az ő nevére sem íratnám. A párom az utolsó megoldás,de még is bennem van a félelem,hogy mi lesz ha nem úgy alakul a szerelmünk. Haszonélvezeti jog szintén nem lehet az enyém,mert akkor is a házra terhelnék a tartozást.Tudom,mindenki azt fogja írni,hogy fizessem ki előbb a tartozást,de ha kifizetem a kapott pénzből,amiből úgy tudom nem is lehet,mert csak lakáscélra lehet felhasználni,akkor nem maradna a házra pénz és nem szeretnék elmenni albérletbe. Ha sikerülne házat vennem,akkor nyitnék egy bankszámlát,amire gyűjteném a pénzt és abból kifizetném az adósságomat,de előbb mindenképpen házra lesz szükségünk. Éltünk sajnos már eleget albérletben! :( Arra gondoltam,hogy ha a párom nevére íratom,akkor lehetne egy olyan ügyvédi szerződést kötni,hogy ne vehesse el a házat tőlem,ha ne adj Isten pl. 10 év múlva szakítunk? Megbízok a páromban,de megbíztam öcsémben is és sokat csalódtam benne,emiatt inkább a párom nevére íratnám,mint a testvéremére. Kérlek adjatok valami tanácsot,hogy mit tegyek? Előre is köszönöm szépen a segítségeteket!
2014. szept. 13. 18:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%

Egy részről te hitelt biztos nem kapsz, ha adósságaid vannak.


más részről pedig ha a párod úgy dönt dobbant akkor semmilyen szerződéssel nem tudod bebiztosítani magad.

2014. szept. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Ha jól értem, ingatlant nem örököltél, csak tartozást? Hogyan?a

Ha a tartozás összege nagyobb, mint az örökségé, nem kellett volna elfogadnod, meg is lehet tagadni, vagyis visszautasítani.

Így igaz, h nem örökölsz, de nem is fizetsz más után évekig. Ezt biztosan el is mondták.

Én nem tudom elhinni, hogy vki, aki nem gazdag, olyan buta legyen (már ne haragudj), hogy aláírja, hogy több tartozást örököljön, mint az örökség összértéke.

Mert el tudom fogadni, hogy aláírsz egy 20 milliós devizahitel-örökséget is, ha 40 milliót ér a ház. De így?


Egyébként amit írsz, h nem lehet a neveden semmi, az csak akkor igaz, ha nem törlesztesz rendesen. akkor fog bárkit is érdekelni, h mi van a neveden.

de ha fizetsz rendesen, akkor 10 házad is lehet, mert nem akarnak majd egyet sem elárverezni.


szerintem ez nem valós. csak történt vagy történni fog vmi a családodban, és mérlegeled, minek milyen következmnye lenne. sok mindent láttam már, de ez nagyon nem életszerű.

2014. szept. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Kössetek házasságot vásárlás előtt, akkor jogilag 50%tiéd lesz.
2014. szept. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Az utolsó válaszolónak főként. Házasságot amúgy is tervezzük,mert már jegyben járunk,erre én buta nem is gondoltam! :) A párom családjának van 2 háza is,az egyik üresen áll,de én nem szeretném sehova befúrni magam,mert sosem szerettem másoktól függeni! Még egyszer köszönöm,hogy ilyen kedvesek vagytok és segítettetek!
2014. szept. 14. 00:13
 5/16 anonim ***** válasza:

Ne szaladjunk annyira előre!

Mekkora az örökség? Már átvetted?

2014. szept. 14. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A házasságkötés totál értelmetlen, ugyanis ha lesz 50% tulajdonjogod arra már terhelhet a bank adósságot simán...
2014. szept. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem vettem át semmit és nem is írtam alá apu halála után. Ez régen volt,amikor édesanyám meghalt,akkor fizettük tovább a Budapest banknak a hitelt,ahogy kellett,de már egyre nehezebben tudtuk,mert édesapám beteg lett,öcsém kiskorú,egyedül kellett mindent fizetnem és még az albérletet is. Aztán az egyik munkahelyemen nem fizettek ki rendesen,Providentet vett fel apu és én is,ami hirtelen megoldásnak jó volt,hogy ne tegyenek ki az albérletből,azt fizetgettük,ahogy tudtuk,de elköltöztünk(kb.7-8 éve) és nem keresett a Provident,aki a pénzt szedte be az felmondott,így nem fizettük,bár amúgy sem tudtuk volna,mert édesapám még betegebb lett sajnos,kórházból kórházba küldték,majd meghalt. :( A kiskorú öcsémmel maradtam,akinek a gyámja lettem és akkor pedig a megélhetésünk számított,nem a tartozás.Most megírom őszintén félek utána kérdezni,hogy van-e valami adósságom,nehogy beakarják rajtam hajtani vagy elvegyék a lakástakarékot! Mert kb. 3 éve egyszer egy végrehajtó levont 160.ezer forintot és újra kellett kötnöm a lakástakarékom,mert különben kiraktak volna a fecskelakásból,de elveszett a kamatom emiatt és az állami támogatás. Amikor anyu meghalt,akkor írtunk alá egy papírt apuval,hogy lemondunk mindenről,ha jól emlékszem,mert 17 évesen kisebb gondom is volt annál,mert anyunak volt egy kis telke Szabolcsban,de nem akartuk. Ja és vettem egy telefont előfizetéssel,nem olyan nagy értékűt,kb. 6 éve),fizettem a részleteit,de felmentem Budapestre dolgozni,de akkor volt egy megbízhatatlan párom,akinek küldtem haza a pénzt,hogy fizesse amit kell,albérlet,rezsi,öcsémnek a dolgait,telefon,de ő nem fizette ki a telefon részleteket,amit én csak később tudtam meg,aztán egy újraköltözés után nem kaptam leveleket meg semmit.Kérlek ne haragudjatok,hogy egy regényt írtam,de azért tettem,hogy jobban átlássátok az egészet.Szóval,ha a párommal házasságot kötök és a fele ház az enyém lesz,akkor megint nem jó! :( Akkor nem marad más,ha lejár vagy előbb kiveszem a lakástakarékot,utánajárok és kifizetem az adósságom,hogy tisztalappal induljak. Igaz,akkor megint albérletbe kell mennem,nem lesz saját kuckóm,de nincs mit tennem,vállalnom kell a felelősséget. De azon gondolkoztam még,hogy ha egyszer levontak a lakástakarékomból 160 ezret egy végrehajtó,akkor ha lenne még tartozásom valahol,akkor ők is levonták volna,nem? Mert bejelentett munkám nincs,feketén dolgozok sajnos,így innen nem tudják vonni. Vagy én gondolkodok bután? Előre is köszönöm szépen a válaszotokat! Nagyon jól esik,hogy vannak még olyan emberek,akik a másiknak szeretnének segíteni,ha csak szavakkal is és tanácsokkal! Köszönöm szépen!
2014. szept. 14. 12:53
 8/16 anonim ***** válasza:

Kérdező ha nincs bejelentett béred úgysem kapsz hitelt. Bizonyítani sem tudnád, hogy valaha párod lakásába egy fillért is költöttél, tehát erre te nagyon rácseszhetnél, jól nem jönnél ki.

Kezd el törleszteni a hiteleket aztán lassan túl leszel rajta. Bocs de amikor adósságok tömkelegében úszol teljesen felesleges saját házról ábrándozni.

2014. szept. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kérdező valahol csak van bejelentett lakcímed nem? Oda meg felszólítás tartozás miatt, ha több hiteled nincs nem fog csak úgy hirtelen teremni. Viszont ha nem fizetsz minden hónapban csak kamatok emelkednek.
2014. szept. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Tudom,ezért is írtam,hogy előbb akkor kifizetem és akkor beletörődök,hogy albérletben kell élnem! De az a baj,hogy egy albérlet mellett nem fogok tudni plussz egy lakástakarékot is fizetni! :( Mert ugye a fecskelakásban a lakástakarékba befizetett 40ezer forint az albérleti díj. Egyébként ezek a tartozások nem milliósak,én csak a kamattól félek,hogy az évek alatt mennyi kamatot kaptak,de valaki azt mondta,hogy elévülhetett,ha nem vonták még le! Nem tudom. A lakáshitelt nem én vettem volna fel,hanem öcsém,mert ő a lakástakarékom kedvezményezettje,így ő is vehet fel,de úgy is én meg a párom fizettük volna,mert öcsém nem sokat segít! Majd lesz valahogy. :) Azért köszönöm szépen még egyszer!
2014. szept. 14. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!