Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A szüleimnek voltak hitelei,...

A szüleimnek voltak hitelei, akik sajnos elhunytak, de a tartozásaik átszálltak rám, emiatt nem lehet a nevemen semmi, pedig házvásárlás előtt állunk! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fecskelakásban élünk az öcsémmel és a párommal. 1 év múlva lejár és kb. 5 millió forintot kapok a felvehető hitellel együtt,ebből szeretnék egy kisebb házat venni valami közeli faluban. De mivel tartozásaim vannak,ezért az én nevemen nem lehet,de öcsém megbízhatatlan,ezért az ő nevére sem íratnám. A párom az utolsó megoldás,de még is bennem van a félelem,hogy mi lesz ha nem úgy alakul a szerelmünk. Haszonélvezeti jog szintén nem lehet az enyém,mert akkor is a házra terhelnék a tartozást.Tudom,mindenki azt fogja írni,hogy fizessem ki előbb a tartozást,de ha kifizetem a kapott pénzből,amiből úgy tudom nem is lehet,mert csak lakáscélra lehet felhasználni,akkor nem maradna a házra pénz és nem szeretnék elmenni albérletbe. Ha sikerülne házat vennem,akkor nyitnék egy bankszámlát,amire gyűjteném a pénzt és abból kifizetném az adósságomat,de előbb mindenképpen házra lesz szükségünk. Éltünk sajnos már eleget albérletben! :( Arra gondoltam,hogy ha a párom nevére íratom,akkor lehetne egy olyan ügyvédi szerződést kötni,hogy ne vehesse el a házat tőlem,ha ne adj Isten pl. 10 év múlva szakítunk? Megbízok a páromban,de megbíztam öcsémben is és sokat csalódtam benne,emiatt inkább a párom nevére íratnám,mint a testvéremére. Kérlek adjatok valami tanácsot,hogy mit tegyek? Előre is köszönöm szépen a segítségeteket!
2014. szept. 13. 18:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Hitel soha nem évül arra figyel a bank, azt ne is várd.

Ha albérlet mellett nem tudtod félretenni akkor hitelt hogy fizetnétek? Egy lakás hitel általában 70 ezer Ft, annál bőven van olcsobb albérlet is.

2014. szept. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem vonták le hisz nem dolgozol jogilag miből vonnál,nem évül az el.
2014. szept. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
A lakástakarék után kamatkedvezményes hitelt tudnánk felvenni,kiszámoltam mindent és a legmagasabb esetben is csak 40 ezer forintot kellene fizetnünk. Azt pedig tudnánk fizetni.De ha albérletbe megyünk,akkor a 40-50 ezres albérlet mellett nem tudnánk lakásra gyűjteni sajnos. :( Ezért nem mindegy,hogy albérletet vagy a saját lakásunk hitelét fizetjük 40 ezer forintból. De kérlek abban segítsetek még,hogy akkor miért nem vonták még le a lakástakarékomból a tartozást? A nevemen van,eddig kb.2 millióm van.A bankok mindig kiszagolják,hogy honnan tudnának vonni,akkor miért nem támadták még meg az összegyűjtött pénzem? Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2014. szept. 14. 13:30
 14/16 anonim ***** válasza:
Mert lehet nem vonható, mi van a szerződésedben, azt olvasd el. Úgye tudod, hogy a sok devizahiteles is azért van bajba, mert azt hitte nem emelkedhet dehogynem.
2014. szept. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Én is azt hittem,hogy nem vonható,de egyszer már levontak 160 ezer forintot,nem is figyelmeztettek,fel sem szólítottak,csak kaptam egy levelet a banktól,hogy levonták a pénzt és felmondták a szerződésem.Ezért köthettem újra,de ugye minden kamat és állami támogatás elveszett sajnos. Nem nagy összegű hitelről lenne szó,nem több millió,csak maximum kb.2 milliót szeretnénk felvenni és ahogy kiszámoltam mindent,nem megy 40 ezer felé,de még az 50 ezerrel se lenne gond,csak a saját lakásunk fizethetnénk!
2014. szept. 14. 13:45
 16/16 A kérdező kommentje:
Döntésre jutottam és a páromra fogom íratni a házat,a sok év alatt már bizonyított eleget,hogy szeret és mellettem áll jóban-rosszban! Tudom,hogy bárhogyan is alakul az életünk,nem fog sosem kisemmizni! Azért köszönöm mindenkinek a segítséget!
2014. szept. 17. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!