Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pontosan hogyan számolják a...

Pontosan hogyan számolják a THM értékét?

Figyelt kérdés

Több bank hitelkalkulátorát nézegettem, de mindegyiknél csak annyit írnak hogy annál jobb, minél alacsonyabb...

Nade matematikailag hogy jön ki ez?

THM: 21.0% || Kamat: 19.2 % || 24 hónap futamidő || 800 000 forint hitel || 969.768 Ft visszafizetendő



2014. szept. 14. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:

a THM teljes hitel mutatót jelent

azért kell feltüntetniük mert külömben elég nehéz lenne fejben kiszámolni hogy melyik hitel a jobb mert mindegyiknek más a törleszője, a futamideje, vannak esetleges egyéb költségek a szerződésben..

a THM azt mutatja meg hogy a felvételtől a visszafizetésig ha eltekintünk a nem egyenlő törlesztőtől a költségektől stb-től akkor pontosan milyen kamatúnak fele meg a hitel, ez olyan mintha mindíg ugyanannyit kellene végig fizetni

így ránézésre látod melyik a jobb hitel, nem tudnak vele annyira trükközni

2014. szept. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*teljes hiteldíjmutató
2014. szept. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
eltekintés helyett meg azt akartam írni hogy ha azt is beleszámolják
2014. szept. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A kamatból hogyan számolják ki a pontos törlesztőrészleteket matematikailag?

Mert logikus az lenne, hogy 21% thm esetén az 2 évre az átlag bennlévő pénzzel számolva ami 400 000, 42%*400 000, ami 168 000 forint többletet jelentene, de mégsem ennyit ír a hitelkalkulátor. Jó itt nincs köztük több különbség, de 36 hónapos futamidővel számolva már jóval nagyobb a rés.

2014. szept. 14. 12:31
 5/7 A kérdező kommentje:
Egészen pontosan ott 216 ezret számoltam a 221800 valós érték helyett.
2014. szept. 14. 12:32
 6/7 anonim ***** válasza:

itt megtalálod a THM számítás résznél

[link]


a képletet nem tudom bemásolni mert nem jelenítené meg rendesen

2014. szept. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, így minden világos. Bár beismerem nem egy percbe telt amíg kibogoztam a képletet :D
2014. szept. 14. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!