Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel lemondás, visszafize...

Diákhitel lemondás, visszafizetés?

Figyelt kérdés
Júniusban szűnik meg a hallgatói jogviszonyom, viszont szeretném már most lemondani a diákhitelemet. Jól értelmezem, hogy ilyen esetben kénytelen vagyok egy összegben a kamatokkal együtt visszafizetni a tartozásomat? És nincs mód a havi törlesztésre...
2010. jan. 20. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Dehogyis. Ha megszűnik a hallgatói jogviszonyod, akkor letöltesz a Diákhitel honlapjáról egy papírt, és bejelented, hogy megszűnt a hallgatói jogviszonyod. Miután bejelentetted, kapsz egy papírt , hogy a bejelentéstől számított 4. hónaptól kezdve kell havonta törlesztened x összeget. Ez nekem tavaly 5520 Ft volt. Most nem tudom, hogy mennyi, mert azóta én már visszafizettem.
2010. jan. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szia! ezt értem én. csak nekem még járna elvileg februártól júniusig a hitel. viszont én már nem szeretném kapni, mert azt is vissza kell ugye fizetni. ilyenkor mit lehet tenni?
2010. jan. 20. 12:19
 3/11 anonim ***** válasza:

Felhívod a diákhitelt, hogy februártól nem kéred a folyósítást. Mindjárt megnézem, hogy van-e ilyen dokumentum a diákhitel honlapján, mert ha van, akkor én + -ban írásban is bejelenteném.

Pill. és nézem. :)

2010. jan. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
jaj, köszi szépen. mert én már kezdek belebonyolódni abba az oldalba...:)
2010. jan. 20. 12:25
 5/11 anonim ***** válasza:

[link]


Na itt van, ezt megnyitod, kinyomtatod, és gyorsan feladod postára, hogy időben megérkezzen! És ajánlva add fel!

2010. jan. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
tehát akkor ezt kitöltöm, szüneteltetni fogják a folyósítást, és júniusban a hallgatói jogviszonyom megszűnésével, automatikusan megszűnik a folyósítás is. ugye?:)
2010. jan. 20. 12:35
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, de majd a hallgatói jogviszonyod megszűnését is be kell jelentened. Azt pedig itt tudod letölteni: [link]
2010. jan. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, igen, arra már rájöttem. Köszönöm szépen a segítséget:)
2010. jan. 20. 12:40
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit. :)
2010. jan. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyre nagyon vigyázz! MEG NE SZÜNTESD a diákhitel szerződésed, csak a folyósítást szüneteltesd. Ugyanis jól értelmezted, hogy ha megszünteted a szerződést, akkor egy összegben vissza kell fizetned. Te pedig a szerződést érvényben akarod tartani.
2010. jan. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!