Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyiket vállalkozás indításna...

Melyiket vállalkozás indításnak van nagyobb esélye jobb hitel felvételére? (meglévő minuszos mérleggel vagy új vállalkozás) Egyszemélyes Kft.

Figyelt kérdés

Van az úgynevezett "Matolcsy-Hitel", ez 2,5%-os kamattal felvehető cégeknek, és van a "Széchenyi-Hitel" ami 4-6% közötti kamattal elérhető. A kérdés az volna, hogy indítsak egy új (egyszemélyes) Kft.-t inkább vagy vegyem meg az ismerősöm amúgy is stagnáló cégét??? (ugyanaz a cégforma) Valójában nekem bármelyik megfelelne, sőt a cégvásárlással anyagilag jobban járnék az elején, de ha jól tudom azok a cégek amelyeknek nullás vagy minuszos a mérlegük az utolsó két évben, nem folyamodhatnak az alábbi hitelekért!! Ellenben induló cégeknek ezt sokkal könnyebben megadják, mert pont ez a cél, hogy minél több induló vállalkozás legyen! Mi az igazság??? Az ismerősöm felszámolná már a cégét, csak egy véletlen beszélgetés folyamán derült ki, hogy akár egyezhetnek az érdekeink... viszont ez egy hónapja volt, és nem akarom tovább hitegetni, hogy megveszem vagy nem, mert a tanácsadóm sajnos eltűnt és így tanácstalan vagyok. Bárki tud erről bővebb információt, kérem ossza meg velem!

A céget 1M önerővel és 5M kölcsönnel indítanám, ez mindegyik hitelhez megfelel, csak azt nem tudom, hogy az elbírálásnál melyik a jobb, az induló új cég vagy a már meglévő de minuszos mérleggel rendelkező!?


Előre is köszönettel!



2014. szept. 24. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy egy becsődölt vagy mínuszos céget megvegyél, és kapj ehhez hitelt, olyan profi tervet kell beadnod, ami biztosítja, hogy nyereséges lesz. Még így sem biztos, hogy kapsz hozzá hitelt.
2014. szept. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mínuszos cégnek nem fognak adni! Amúgy gyorsan kell lépni, mert december 31-én már zárul a növekedési hitel. Itt van pár hasznos infó az MNB hitelről: [link]
2014. szept. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!!! Nekiállok az üzleti tervnek.
2014. szept. 26. 06:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!