Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Találtam az interneten devizah...

Találtam az interneten devizahitel kalkulátort. Tudnátok segíteni abban hogy a kezelési költség éves szinten adatot hogy tudom kiszámolni?

Figyelt kérdés
2014. okt. 2. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem konkrétan bankba menj(több bankba is!) be és ott érdeklődj! Kezelési költség változhat sajnos az évek alatt. Sok költség szóba jöhet időközben,amit újabb kezelési költségként könyvelnek le.
2014. okt. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudok bemenni a bankba. A papírokon nincs rajta? Vagy nem szerepel valahol?
2014. okt. 2. 19:59
 3/9 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, fundamentát nyiss, majd rajtuk keresztül vegyél fel hitelt. Mi most kötöttünk, 3.630.000ft-ot fogunk felvenni, és 63hónapig fogunk fixen 39.633ft-ot fizetni a hitelbe, +20.000 a megtakarítási számlára, vagyis végül 3.756.879ft-ot fizetünk vissza. Vagyis kb. 130.000ft lesz a kamat ÖSSZESEN. :)


Ha Baranyai vagy, tudok segíteni, hogy hogy megy :)

2014. okt. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Devizahitelt már évek óta nem is ad a bank, csak forinttót.
2014. okt. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4. Tudom hogy nem ad de a bank állítólag fizetni fog azoknak is akiknek lejárt a hitele ehhez kell az adat hogy kiszámoljam hogy fogok kapni vissza pénzt vagy nem.
2014. okt. 2. 20:14
 6/9 anonim ***** válasza:

20.06-os, azért ez nem egészen így van, hiszen kötöttél két db 20.000Ft-os 5 éves Fundamentát, amire befizettél nyitási költségként kb 61.000Ft-ot. Majd fizettél értékbecslést és tullapot 24.000Ft+6.680Ft, közjegyzőt kb 30.000Ft, jelzálog bejegyzést 12.600Ft, majd folyósítási jutalékot, 54.450Ft.


Ha ezt a hitelt nem a Fundamentánál vetted volna fel, akkor is élvezhetted volna a 30% állami támogatást, a részletek szintén végig fixek lennének, csak épp nem kellett volna fizetned ennyi kezdeti költséget. Így az összköltség ma már 0-ára is kihozható 5 éves futamidővel.

2014. okt. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, a bank nem a kezelési költséget fogja visszatéríteni, hanem az árfolyamrést, ami a vételi-eladási ár különbség (ez bankonként eltérő volt, nem szerepel a szerződésedben) és az esetleges kamatemelésekből adódó többlet költségeidet.


Szerintem nincs olyan kalkulátor a neten, amivel csak megközelítőleg ezt ki lehetne számolni, hiszen a bankok össze-vissza emeltek kamatot.

2014. okt. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

" Majd fizettél értékbecslést és tullapot..." stbstb. Miért, szerinted ezt máshol nem kell???

számlanyitási díjat 1x fizettem 36.000ft-ot, az állami támogatásom meg 312e ft... vagyis összevetve 276,000ft-al lett több

2014. okt. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
22.30-as. Nem, máshol nem kell...
2014. okt. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!