Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te is ismersz ilyen családokat?

Te is ismersz ilyen családokat?

Figyelt kérdés

Beszélgettem egy friss nyugdíjas asszonnyal a "rokonságomban", hogy hát milyen nehéz manapság megélni. Siránkozva mondja: "Még ha arról volna szó, hogy az ember elissza vagy elszórja a pénzt hülyeségekre, megérteném, hogy nem lehet megélni, de így?"

Ezzel a mondandójával egy bibi volt: közben mindkét szobájukban órák hosszat(!) bömböltek a tévék, égett a villany, úgy, hogy a család meg kint beszélgetett az ebédlőben, az ég világon senki sem nézte, vagy tartózkodott ott. Néha ez azzal párosul, hogy a számítógép is megy.

Igazságtalanságnak tartja, hogy a devizahiteleseknél csak a lakás alapú hiteleseket segítik, mert pl. ők sem hülyeségre cs*szték el a pénzt. (felvettek kb. 6-700 ezer ft-ot, amiből a fiuknak akartak kocsit venni, aztán kocsi nem lett, de érdekes mód a pénz már rég nincs meg és nem látni se a házon, se a berendezésen, hogy bármi hasznosra fordították volna)


2011. dec. 30. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
sajnos sok ilyet ismerek
2011. dec. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%
én olyat ismerek, akinek sír a szája, hogy nincsen pénz, albérletben él az öt gyerekével(7 gyerek, 4 apától), egyedül neveli őket, most ment el dolgozni, mert muszáj volt már végképp, a a gyerekeiből élt, segélyekből, gyerektartás stb..., na hát náluk mind a 3 szobába,(teszem hozzá ti ilyen mocskot nem láttatok még, egy az egybe, mint a "tiszta a lakásod?" c. műsorban)na szóval mindben egyszerre ég a villany, meg megy a számítógép, a tv. plusz a víz folyik ahogy a csövön kifér, miközben törli az asztalt, meg ilyenek...mossák a hajukat, közben szintén a víz csak úgy folyik el, a fűtés akkor is megy mikor nincsenek otthon...stb....én az ilyet nem sajnálom. nem azt mondom, hogy az ember aztán vígan él, ha ezekre figyel, de éves szinten sok pénzt meg lehet rajta fogni. mi ketten vagyunk a kicsimmel, de pl. nálam este az álló lámpa ég, energiatakarékos izzóval, ha csak a kukához megyek a konyhába, fel sem kapcsolom a villanyt, nem folyatom a vizet feleslegesen.szerintem ez nem olyan nagy dolog, hogy ne lehessen rá figyelni. és most még csak megint emelni fogják, magasabbak lesznek megint a rezsi költségek.
2011. dec. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
persze hogy ismerek, és egyre gyakoribb sajnos
2011. dec. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!