Konkrétan mi is az LTP?

Figyelt kérdés
2008. aug. 10. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lakás Takarék Pénztár
2008. aug. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt én is tudom!:)


Konkrétan???


Most vettünk egy lakást hitelre LTP szerzödéssel!És el is mondták hogy mi is ez de megmondom öszintén annyira izgatott voltam hogy nem tudtam figyelni se!A szerzödés meg van de még a régi lakásba!


És most eszembe jutott...


Valami olyasmi rémlik mintha azt mondták volna hogy amit én befizetek havi X összeget annak a fele 5 évig egy LTP számlára megy és arra kapok bizonyos állami támogatást amit 5 év letelte után jóvá irják a számlámon!


Tényleg igy van?Mennyi támogatást kapok rá?


Köszönöm!

2008. aug. 10. 23:03
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
30%-ot(- valami kevéske kezelési költség). És tényleg így van. Jól tettétek. :)
2008. aug. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
2 lakástakarékpénztár van ma Magyarországon, az egyik az OTP LTP, a másik a Fundamenta LTP. Előbbit csak az OTP-nél, utóbbit kb 10 partnerbank "kombisítja" bankhitelekkel. Törvény írja elő, hogy lakáscélú havi rendszeres megtakarításhoz 30% vissza nem térítendő állami támogatás jár, és módozattól függően évi 1-3% betétkamat is. Normál "annuitásos" hitel esetén a banknak fizetsz mindent, így kamatot, kezelési költséget és tőketörlesztést is. LTP-vel kombinált hitel esetén a banknak csak kamatot és kezelési költséget fizetsz, türelmi idős. A tőketörlesztést nem a banknak fizeted, hanem lakáskasszába, ahol minden havi betétre 30% állami támogatást és betétkamatot kapsz, lejáratkor hozamával előtöresztesz a bank felé, így csökken a tőketartozás. Utána egyenletes törlesztéssel fizetsz (mindent a banknak). Hogy ez kedvezőbb-e? Attól függ, kinek mit jelent a kedvezőbb. Ha sokat fizetsz LTP-be, kezdetben lehet több is a havi fizetendő, de utána lényegesen csökken, összességében kevesebb a teljes visszafizetendő. Ha keveset fizetsz LTP-be, kis mértékben csökken csak a tőketartozás, az első 5 évben kevesebb a fizetendő. Lehet, hogy 5 év után növekedni is fognak a havi törlesztési kötelezettségek. Ha jól van összerakva, több milliós különbségek is lehetnek teljes hiteldíjat tekintve.
2008. aug. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!