Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Erste netbankkal kapcsolatos?

Erste netbankkal kapcsolatos?

Figyelt kérdés
Nem rég lettem erstés és az érdekelne, hogy mi a különbség a betét lekötés és a célbetét lekötése között? Szeretnék lekötni egy kis összeget egy kis időre, melyhez csak hozzá tenni lehessen, elvenni nem. Lehetséges ez valamelyik módon? Esetleg kamatozik is? Bocsánat, ha hülyeséget kérdezek. :)
2014. okt. 5. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha lekötöd a pénzed, ahhoz nem tudsz hozzányúlni, míg le nem telik a futamidő. Pár hónapostól több évesig is lehet, más-más kamatozással. Azt nem hiszem, hogy lekötött összeghez időközben lehet hozzátenni. Mert az arról szól, hogy odaadod a banknak a pénzed, ők használják, és ezért kamatot fizetnek neked. Minél tovább van lekötve, azaz minél tovább használhatják, annál magasabb a kamat.


A célbetét olyan, hogy belépsz a saját e-bankodba, rákattintasz, hogy célbetét számla létrehozása, és már kész is van. Erre úgy teszel pénzt, hogy az alap számládról átvezeted a célbetétre, egy fél perc az egész, és egyből látod is.

Több célt is megadhatsz, pl. autó, nyaralás, és az elején megkérdezi az e-bank, hogy mennyit fogsz rá tenni havonta. Azt hiszem, 5000 a minimum, vagyis tehetsz rá 2000-et is, de akkor nem kamatozik.

Én 5000-et állítottam be, első hónapban rátettem 8000-et, ha jól emlékszem, 13 ft-ot kamatozott. :)

Utána 6000, majd 5000 ment rá, ennyi pénzem volt. Jelenleg 21 ft kamatnál tartok, viszont azt is mutatja, hogy az állam már lenyúlt pár forintot kamatadó címén.

Ez a célbetét még azért is más, mert ha holnap szükséged van a pénzre, akkor egyszerűen visszateszed a sima számládra, és felhasználhatod.

A normál lekötött pénzt nem tudom, milyen feltételekkel lehet kivenni, elképzelhető, hogy sehogy, vagy ha mégis, akkor annak díja van, szóval még kevesebbet kapsz vissza, mint amit lekötöttél.

2014. okt. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. Épp nézem itt a CélBetét számlarészt és azt írja, hogy diákok esetén 2000ft-tól is kedvező kamat érhető el. Tehát ha én CélBetét-re átvezetek mondjuk 2000-et, akkor az kamatozik és hozzá tenni is tudok?
2014. okt. 5. 19:12
 3/4 anonim ***** válasza:

én ezt nem néztem, mert nem vagyok diák.

de igen, bármikor tehetsz hozzá.

viszont a kamat vicces, mint írtam, nekem 3 hónapja van, kb. 20 ezerre 20 ft kamat jár.

ha te 2000-rel csinálod az kb. 2 ft kamatot jelent majd. :)

2014. okt. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. :)
2014. okt. 5. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!