Eltunt a bankkartyamrol minimum 200 ezer forint sikertelen tranzakciok miatt. Mi a teendo ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Van egy Raiffeisen Visa Electron kartyam amivel okt. 5 es 6-an sikertelen tranzakciok tortentek kulonbozo bankok automatajuknal,kulonbozo varosokban...

Ma delelott megneztem a raiffeisen online feluleten az accountom es ezeket lattam.... :


rendelkezesre allo egyenleg : 43k huf

aktualis egyenleg : 239k huf


Teljes visszatartott összeg : 195k - itt rakattintva a reszletekre lehetett latni a bizonyos automatakat es osszegeket,ahol sikertelen tranzakciok voltak es mindegyiknel nov. 5 volt feltuntetve mint visszatartasi ido lejarata....


az a gond,hogy megneztem az elobb is es most mar csak 20k volt feltuntetve,mint teljes visszatartott osszeg...

kozben a rendelkezesre allo egyenleg maradt 43k...tehat 1 forint sem lett visszateritve :( letezik hogy a bankok lenyultak :(( most nagy szuksegem lenne a penzre...

az aktualis egyenlegnel most meg csak mar 64k huf volt feltuntetve....



2014. okt. 7. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
van a bankodnak telefonos ügyfélszolgálata, hívd fel őket!
2014. okt. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

NEM a bank nyúlta le. Valaki más használta a bankkártyádat. De lehet, hogy csalók áldozata lettél.

Menj be a bankodba, és ott tisztázd. Csak akkor téríti vissza a bank, ha bebizonyosodik a csalás.

2014. okt. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

nem hasznalta mas,csak nagyon ittas voltam ezeken a napokon es rossz tarsasagba keveredtem...

sok automata hibauzenettel visszautasitotta a tranzakciokat...

ez ma delelott meg latszott is mint visszatartott osszeg,de mar eltunt...

es nem kaptam vissza semmit...nem is ertem hogy miert lett a kartyarol levonva,mikor az atm nem adott ki penzt... :(

2014. okt. 7. 19:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

elmondjuk lassan is, hogy megértsed: hívd fel a bankodat!


Amúgy meg lehet, hogy kaptál pénzt, csak elvette tőled a társaság, csak bepiálva nem emlékszel. és az is lehet, hogy preparált atm volt.

2014. okt. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Menj be személyesen a bankba!

A kártyát ajánlatos letiltatni. Ez nem csinál vissza semmit, de nehogy a jövőben is tudják használni.


A bankban add elő a problémádat, bár nem tudom, hogy a helyedben elmondanám-e, hogy részegen rossz társaságba keveredtél, mert rögtön az lenne belőle, hogy ők nem felelősek semmiért.


Lehet, hogy a rendőrségre irányítanak és csak a jegyzőkönyv birtokában fog a bank cselekedni.


Az a baj, hogy ha te vetted le a pénzt, még ha részegen is, akkor a bank tényleg nem felelős.


Viszont feljelentést tehetsz, ha kicsalták tőled. Főleg ha azért hoztak ilyen állapotba, hogy könnyen kicsalhassák tőled.


A rendelkezésre álló és az aktuális egyenleg különbsége a visszatartott egyenleg.

Röviden:

Visszatartott: felvették az ATM-ből, de mivel nem Raiffeisenes ATM volt, a könyvelés még nem történt meg.

Aktuális egyenleg: a könyvelés alapján az egyenleged.

Rendelkezésre álló: az aktuális mínusz a visszatartott illetve zárolt összegek.

2014. okt. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%

Mennyire különböző városokban, mekkora időközönként? Ha pl. Miskolc és Sopron között van fél óra, akkor biztosan lemásolták a kártyád.

Arra csak emlékszel, hogy részegen utaztal-e máshová, pláne ha távoli helyeken történt.

2014. okt. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!