Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kölcsön kértek, Papir is...

Kölcsön kértek, Papir is készült róla. Meddig lehet vissza követelni egy tartozást? Elévül a tartozás? Van ennek úgymond, , kihordási ideje "?

Figyelt kérdés
2014. okt. 14. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Tartozas nem evul el. Ha a 'papirban' nem volt benne a visszafizetesi hatarido, a kolcsonado hulye volt, es kb. iteletnapig varhat a penzere.
2014. okt. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért ez nem egészen így van.

Küldhet hivatalos felszólító levelet, el kell menni egy ügyvédhez.

Ebben lehet határidőt kikötni, ha az eredetiben nem volt benne. De lehet, h benne volt.


És DE, a tartozás elévül. Ha jól tudom, 5 év után. De csak abban az esetben, ha 5 év alatt nem megy róla semmilyen felszólító. Szóval ha én adok neked pénzt, és utána évekig nem találkozunk, de én 4,5 év után küldök neked hivatalos úton egy levelet, akkor újra indul az 5 év. Így persze a végtelenségig kitolható.


Viszont ha az ügyvéd levelében szerepel, hogy 8 vagy 15 napon belül fizessen az illető, és nem teszi meg, akkor fel lehet keresni egy végrehajtót. Bár lehet, hogy neki közjegyzői okirat kell. Ha nincs, akkor bíróság.

Ezzel azt akarom moondani, hogy egy magánszemély követelésére is történhet olyan, hogy letiltják az adós fizetését, vagy elárverezik a házát. Nem csak a bankok kérhetnek ilyet. Viszont sajnos ez több év, és költséges is.

2014. okt. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos az a helyzet,hogy éppen ügyvéd kérte kölcsön .Volt időpont rajta ,de nem tudta vissza adni.!Bírósági ügy lett belőle,és még engem vettek elő érte.biztos kamatra adtam.. Egyszer elmentem a tárgyalásra,üvöltöztek velem, nyilván az ügyvédek megvédték a kollégát,még egyszer nem akartam ilyen helyzetbe kerülni. Ennek 11 éve,Tényleg elavul a tartozás ? Van erre valamilyen paragrafus ?
2014. okt. 15. 14:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Hat ha 11 evig nem hianyzott a penz, meg az elso akadaly utan azonnal meghunyaszkodva elkullogtal ahelyett, hogy te is ugyvedet fogadtal volna, meg is erdemled.
2014. okt. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tévedés ! Ügyvédet fogadtam ,nem meg hunyászkodtam .De mikor látom hogy a saját ügyvédem is a kollégáját védi ! Akkor már értelme nincs az egésznek .És próbáljam meg érvényesíteni jogaimat..........
2014. okt. 17. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!