Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Behajtós devizahiteleket is...

Behajtós devizahiteleket is forintosítanak?

Figyelt kérdés

Nem konkrétan behajtócég, hanem OTP Faktoring Zrt. Az OTB Bank, vagyis OTP csoport saját behajtója, ahogy mondják.

A hitelem átkerült hozzájuk, mert nem tudtam fizetni, viszont velük tudtam kötni egy 15 éves részletfizetési megállapodást, amit rendesen törlesztek. Rugalmasabbak, mint maga a bank.

A hivatalos nevük OTP Faktoring Zrt., de sehol nem láttam ezt a nevet, amikor arról volt szó, hogy mely pénzintézetek perelték az államot, és melyiknek meddig kell elszámolnia az ügyfeleivel.

Szóval egyrészről próbálok nyugodt maradni, mert azt kommunikálta a kormány, h MINDEN devizahitel megszűnik, másrészről meg félek, hogy a faktoring cégeknek semmi közük ehhez, hisz nem bankok, és így rájuk nem vonatkozik a forintosítás.



2014. okt. 15. 11:17
 1/1 anonim ***** válasza:

A forintosítás egyenlőre nem törvény, hanem csak ötletelés, propaganda.


Az árfolyamrés, és egyoldalú kamatemelés tisztességtelen felszámítása miatt visszajáró pénzről viszont már törvényt alkottak.


Az alábbi törvény tehát vonatkozhat rád:

2014. évi XXXVIII. törvény 1. § (3)

[...]

Ha a fogyasztói kölcsönszerződés e törvény hatálybalépésének napja előtt megszűnt, akkor a kötelezettségek és a jogosultságok azt a pénzügyi intézményt terhelik, illetve illetik, amely a szerződés megszűnésekor a követelés jogosultja volt. Ha a szerződés megszűnésekor a követelés jogosultja nem pénzügyi intézmény volt, az e törvényben meghatározott kötelezettségek és jogosultságok azt a pénzügyi intézményt terhelik, illetve illetik, amelytől a követelést a nem pénzügyi intézmény megszerezte.

[...]

2014. okt. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!