Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Találtunk egy lakást amit...

Találtunk egy lakást amit lealkudtunk 6,2 m-ra, most babát várok, szeretném igénybe venni a fél szocp-t. Mi lenne nekünk a jó?

Figyelt kérdés
Van egy 35nm-es lakás, 6,2 m. ért. Nincs készpénzünk, így megbeszéltük a tulajdonosokkal, hogy nekünk úgy lenne jó, ha többet írnánk az adás-vételire, belementek. Meg hogy meg kell várni míg a baba megszületik, mert arra kapom a 450 ezret, meg az első lakáshoz jutók támogatása ami 600 ezer forint. Mennyivel kellene többet ráírni hogy megkapjuk a hitelt, és havonta mennyivel kellene törlesztenem? És melyik bank a legjobb, pl ahol akciók vannak, hogy nincs értékbecslés, folyósítási pénz stb??
2008. aug. 13. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Rossz hírem van: 1 gyermekkel csak lakásbővítéshez használható fel a félszocpol, lakást nem tudtok venni így. Vagy rosszul értettem, és ez lesz a 3. gyereketek?
2008. aug. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom az előző válaszoló mit olvasott, de itt nincs szó még két gyerekről csak 1ről.


Nem a félszocpol is igénybevehető lakásvásárláshoz. Csak ne legyen a lakás több 9 milliónál.Ill nem lehetsz több 35 évesnél se te se a párod. De ezt is kérdezd meg a bankban. Nem tudom te hogy vagy vele és értem,hogy nincs pénzetek. De nem akarnál nagyobb lakást venni?

Ez milyen állapotban van? Jó lenne a gyerekmiatt ha tudnátok venni egy 1,5 szobásat. Ugyanis a 35 nm-t kb 3 év alatt kinövitek. Mi éltünk így és senkinek sem volt jó. Menjetek el a különböző bankokba éa adjátok elő a variációkat a témára hogy önerő az félszocpol és a 600 ezer, vagyis lenne kb 1,5 M a lakás Ennyi akkor kéne 5,5 hitel erre milyen törlesztők vannak stb.

Szóval számoljatok otthon most egyet aztán irány a bankok. minl több annál jobb.

Mi tavaly vettünk lakást és így csinátltuk. Meg volt mekkortá és kb mennyiért szeretnénk venni, tudtuk ennéltöbb hitelt nem akarunk. Körbejártuk a bankokat és még nem is volt meg a lakás. Aztán mikor megvootl és lealkudtujk akkor ismét futottunk egy kört az esélyes bankoknál. Rohadt sok utánajárás, közjegyző ,ügyvéd, földhivatla ,bank de a végén jól jöttünk ki belőle. Annak is nézz utána honnan kaphatnál még támogatást. Nézd meg kapahhtok-e kamatmentes munkáltatói hitle. Bár nem tudom milyen munkahelyetek van. Mert úgy jobban kilehet jönni.

Remélem segítettem.

bocs most nem javítom a hibáim.

2008. aug. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Az előzőnek: 1 gyereket írtam, csak kérdeztem, hogy van-e több is esetleg? (Az első voltam)
2008. aug. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi 2 éve vettünk lakást magunknak. Én is kérdeztem a bankban, hogy megkapjuk-e a megelőlegező fél szoc. polt? A nőci azt mondta, hogy egy gyerekre nem jár (ezt mondjuk felháborítonak tartom!! Mi csak egyet tervezünk és csak ezért ne kapjunk semmit? Érdekes a magyar állam!!) Megelőlegezett fél szoc. pol jár 2 gyerekre jár azt hiszem 2*450 000 Ft (8 év alatt kell meglennie a két babának amit igazolni is kell). 3 gyereknél már 3*450 000 Ft itt viszont nem tudom mennyi idő után kell megszületnie a babáknak. Szóval a lényeg, hogy 1 gyerekre csak akkor jár ha már megszületett. Több gyereknél pedig fontos a szpbák száma is. De a legbiztosabb ha megkérdezed valamelyik bankban az illetékest ő biztos tud majd segíteni. Egyébként ha tök hülyeségeket írtam akkor nem én vagyok a hibás hanem a bankban lévő nő, mert nekem ezeket ő mondta még anno.


Viszonyítás képpen mi (2 éve) 3 700 000 Ft hitelt vettünk fel és havi 20-22 ezer Ft-ot fizetünk.

A szoc. pol-ról némi hivatalos info: [link]

Ezt a fórumot pedig olvasd el hátha találsz olyan dolgot ami fontos neked: [link]

2008. aug. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már elmentem pár helyre, elég bíztató, nagyobbat nem tudunk, mert az drágább, így a havi törlesztése is több lenne, mi pedgi egy bizonyos összegnél nem merünk nagyobbat bevállalni!
2008. aug. 14. 11:16
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szóval, keveritek a félszocpolt a fiatalok otthonteremtési támogatásával és a sima szocpollal. Ez mind más támogatási forma. A félszocpol csak 3 v. több gyermeket nevelőnek jár használt lakás vásárlásra, megelelőlegező szocpol pedig csak és kizárólag új lakás vásárlására ill építésére van, itt be lehet "vállalni" 1 v. 2 gyermeket. Nektek az otthonteremtési támogatás lesz jó, amint megszületik a baba jár a 450 e Ft. De arra a bizonyos 600 e Ft-os támogatásra kíváncsi lennék, mert még soha nem hallottam ilyet..., ez nem a helyi önkormányzattól igényelhető vissza nem térítendő támogatás?
2008. aug. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

Itt mindenki kever minden mindennel. Nem akarok megbántani senkit. Ezért kérlek benneteket nézzetek utána a kérdésnek!

Mert igen is jár 1 gyerekkel a félszocpol használt lakás vásárlás esetén. Mi tavaly azért nem vettük igénybe ,mert buktuk volna a következő lakáscserénkkor a lehetőséget a teljes szocpolra.

Szóval: www.magyarorszag.hu

2008. aug. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok4 Szeretnék bocsánatot kérni az előttem helyesen válaszolóktól. Sajnos időközben módosították a törvényt s elvették a félszocpol lehetőségét az egy gyermekes családoktól.

a megfelelő link: [link]


Még egyszer szeretnék bocsánatot kérni én hibáztam. De még jó ,hogy én is megnézem amit javaslok:)))

2008. aug. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha a baba megszületett, akkor tudjátok felvenni a félszocpolt, ami 1 baba után 450.000 ft.

Első lakáshoz jutok valamije nem létezik egységesen, max önkormányzata válogatja, vagy munkahely adhatja! Nézz utána ennek, önkormányzatnál, ilyen nem mindenhol létezik!

2008. szept. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2008. szept. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!