Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha jelzáloghitelt akarok...

Ha jelzáloghitelt akarok felvenni, akkor most érdemes, vagy várjak márciusig? (új feltételek lesznek)

Figyelt kérdés
2010. jan. 27. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Márciustól itt olyan szigorítások lesznek, hogy alig lesz hitelképes ember.


Ez nem kérdés, MOST kell hitelt felvenni, ha ez a terved.

2010. jan. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Egy hiteltanácsadó meg azt javasolta,hogy várjak márciusig,mert kedvezöbb lesz a feltétel. Na most mi az igazság?!

Te ebben biztos vagy,hogy szigoritás lesz?

2010. jan. 27. 09:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi lesz kedvezőbb???


100%-ig biztos vagyok benne, hogy szigorítás lesz.


Limitálják az ingatlan értékéhez képest felvehető hitelt. (HB50%-ot hallottam, de pl az AXA bank egyik hitel referense azt mondta, HB30%-ra is levihetik)


Limitálják felvehető hitelösszeget a legális bér arányában. nem lehet majd terhelni a jövedelmet, max 30%-ban.


Ezzel gyakorlatilag minden kis jövedelmű agyon lesz vágva.


Ok, lehet, hogy lesznek kamat csökkentések, meg kedvező kamatozású Ft hitel, csak olyanok nem lesznek,a kik ezt fel tudják venni, mert az emberek 90%-a nem lesz hitelképes.

2010. jan. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem csak ő, én is biztos vagyok benne. Még MOST indítsd el a hitelt, ha akarsz hitelt.
2010. jan. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Tegnap jártam az ERSTE-ben, ott is megerősítettek, hogy márciustól horror lesz a hitelezés


Bankfüggetlen hiteltanácsadó vagyok, sok bankból kapok információt

2010. jan. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó választ az első válaszoló írta, csak közben még valaki közé írt:)
2010. jan. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A legújabb hírem, hogy március egytől a változtatások a forint alapú hitelekre finanszírozási arány tekintetében kedvezően hatnak, viszont a jövedelem terhelhetőségi korlátozása szigorúbb lesz.


A deviza alapú hiteleknél a finanszírozási arány csökken, a jövedelem terhelhetőségének is korlátai lesznek.

2010. jan. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!