Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet követelni jogosan az...

Lehet követelni jogosan az üzembentartótól értékcsökkenés miatt pénzt?

Figyelt kérdés

Az én nevemen volt az autó, de a volt feleségem használta. Volt két komolyabb balesete. Az egyiknél majdnem totálkárosnak minősítették az autót. Bontott alkatrészekkel csinálták meg CASCO-ra.

(Hitel miatt kötelező volt a CASCO)



2014. nov. 12. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Az üzembentartóit te írtad alá, véleményem szerint akkor kellett volna írásba foglalni, hogy a károkozásért fizessen a tulajdonosnak, azaz neked.

Utólag már érdekes lenne, hisz az autó meg lett csináltatva.

Értem én, h csökkent az értéke, de baleset nélkül is csökken, akkor is, ha használatban van, de akkor is, ha csak áll egy garázsban.

Érdekes lenne, ha minden tulajdonos utólagosan pénzt követelne az üzembentartótól, mert az idő múlása miatt csökkent az autó értéke.

2014. nov. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem az idő múlása miatt, ahogy írtam, hanem a két baleset miatt.
2014. nov. 12. 09:31
 3/5 anonim ***** válasza:
igen, leírtam, h értem a kérdésed, de szerintem akkor sem, mert azáltal, hogy aláírtad az üzembentartóit, ezeket vállaltad.
2014. nov. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ráadásul ha ilyen előfordult, és sérelmezed, hogy csökkent az autód értéke (nyilván mindenki sérelmezné), akkor az első baleset után miért hagytad, hogy ő legyen az üzemben tartó?

Hogy még egy baleset esetén még több pénzt követelhess?

Ha ezt perre viszed, jogosan merülhet fel a kérdés, h neked nem az autód állapota számított, hanem érdekelt voltál egy új balesetben, hogy még több pénzt kérhess a volt nejedtől.

Hisz ha visszaveszed a kocsit, ő nem okozhat vele újabb balesetet.

2014. nov. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Te voltál, és te vagy az autó tulajdonosa. Hogy ha másnak adod használatra, azt csak a saját felelősségedre teheted. Ebbe pedig a baleset, és az ebből eredő értékcsökkenés is beletartozik.
2014. nov. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!