Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tárgyi eszközt hogyan lehet...

Tárgyi eszközt hogyan lehet elszámolni 2012-re?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozó vagyok. 2012-ben vásároltam egy 380 ezer ft-os tárgyi eszközt. 2013. január 1-től KATA lettem. Kérdésem: el tudom-e számolni a 380e ft-ot teljes egészében 2012-re, vagy értékcsökkenési leírásra van szükség. (Ebben az esetben a kulcs ugye 50% 2012-re és 50% 2013-ra? )

Elolvastam a Kata-tv.-t de nem lettem okosabb.



2013. jún. 11. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:

A könyvelőd mit mond?

Erről elsősorban őt kellene megkérdezned, valószínűleg ő tudja hogy hogyan működik KATA alatt az amortizáció.


Egyéb esetben ugyanaz mint az EVÁNÁL, a KATA-s időszak alatt is folyamatos az értékcsökkenés, csak éppen az nem érvényesíthető. Nem számolod el költségként, de az eszköz kartonon továbbra is vezeted. Amikor kilépsz a KATA alól akkor pedig az akkori nyilvántartás szerinti értéken fognak bekerülni az eszközök a könyveidbe.

2013. jún. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A könyvelők többsége analfabéta, annyit sem értenek a könyveléshez, mint én.

A NAV-nak telefonáltam, és logikai alapon is ki lehet sakkozni, hogy az értékcsökkenési leírást rendesen kell az előírásoknak megfelelően folytatni, mintha mi sem történt volna. Jelentősége ennek csak akkor lesz, ha a bevétel eléri a jelenleg katásoknak 6 millió ft-ban megállapított küszöbértéket, mert onnantól beindul a tételes költségelszámolás és ettől függően az adózás sem átalány már.

2013. júl. 28. 00:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Mint analfabéta könyvelő, ugyanezt írtam.
2013. júl. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!