Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez lehet hülye kérdés, de ez...

Ez lehet hülye kérdés, de ez (lent) miért van így a bankkártyákkal?

Figyelt kérdés

Budapest bankos vagyok, a kártyám Maestro. Amikor boltban fizetek vele (viszonylag gyakran), akkor mindig elfogadják a kártyát az összes olyan helyen, ahol a Master Card-ot is. Így hát eddig megszoktam, hogy ahol a Master Card jó, ott a Maestro is. Ez volt eddig a boltokban.

A napokban szerettem volna egy internetes oldalon fizetni, ahol meg kellett adni a kártyaszámot, minden más megadott adatot (nevem, lejárati dátum) elfogadott az oldal, de a kártyaszámot nem, inkább úgy kezelte az oldal mintha ki se töltöttem volna a mezőt és nem engedett továbblépni... Sokszori újrapróbálkozás után jöttem csak rá, hogy a kártyaszámból tudta az oldal, hogy az milyen kártya, és nem fogadja el a Maestro-t, csak Master Card-ot (meg vizát is, de az én esetemben az most mind1).

Miért így csinálták meg anno az egész elektronikus fizetőrendszert? Lehet csak én tűnök itt naivnak, de elsőre azt vártam volna, hogy mivel Master Card és Maestro ikertesók, így ahova jó egyik, oda a másik is (ehelyett szembesülnöm kellett azzal, hogy nem fogadják el a másikat ott, ahol csak az egyiket).

Mit tudok tenni azért, hogy ugyanazon az oldalon tudjak fizetni? Lehetőleg anélkül, hogy új bankszámlát kéne nyitnom és/vagy másik bankba kéne elmennem ezért...

Trollkodást kérem mellőzni, értelmes válaszokat köszi.



2014. nov. 20. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Új bankszámlát nem kell nyitni (nem is értem, hogy jött ez elő), elég csak a meglevő számlához egy másik kártyát kérni.
2014. nov. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Bemegyek a bankba, kérek egy új kártyát, ez eddig rendben.

De hogy lesz ezután? Mikor lesz meg az új kártya? Régit deaktiváljam utána egyből vagy várjak vele?

2014. nov. 20. 15:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Kb ugyanannyi idő alatt készül el, mint a jelenlegi kártyád. Általában úgy szokott menni, hogy amint az újat aktiválod, a régi automatikusan érvénytelenné válik. Pontos, részletes információkért kérdezd meg a bankot.
2014. nov. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
bocsi 2. válaszoló, inkább arra lettem volna kíváncsi, hogy miután bent vagyok a bankban, mennyi idő múlva lesz meg a kártya... várok ott vmennyit és ide adják a kezembe, vagy csak később tudják postán küldeni (ja és arra már sajna nem emlékszem, hogy 1-2 éve, a bankszámlanyitás után mikor lett kártyám)
2014. nov. 20. 15:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Később. Két hét körül.
2014. nov. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kapod meg azonnal a kártyát, pár hét alatt legyártják, kapsz hozzá tájékoztató levelet hogy mit kezdj a régivel (semmit, csak használhatatlanná teszed kidobod) de várd meg az új kártya megérkezését.

Attól meg mert a kártya típusok rokonok még nem teljesen egyformák, másra lettek kitalálva.

2014. nov. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
értem, és köszönöm a válaszokat :)
2014. nov. 28. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!