Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire átlagos az, hogy...

Mennyire átlagos az, hogy valaki sík hülye a pénzügyekhez?

Figyelt kérdés
Nem az a baj, hogy átszoktak vágni, vagy valami ilyesmi, hanem egyszerűen nem értem, és nem látom át az egészet. Most ne arra gondoljatok, hogy nem tudom mennyi visszajárót kell kapjak, hanem olyanok például, hogy nem tudom mi az a gyűjtőszámla, és még akkor sem értem, hogy ha elmondják. Nagyon nehéz segítsége kérjek, mert egyedül élek, és ha megkérdezem valakitől, az próbálja elmondani, de akkor sem mindig értem. És nem hinném, hogy agyilag lenne velem a baj, kémia-matek szakra járok, és elég elől vagyok az évfolyamban tanulmányilag. Csak azt szeretném megtudni, hogy vannak e még ilyen emberek, mert én azt látom, hogy körülöttem mindenki jobban ért ehhez. Előre is köszi a válaszokat!

2013. dec. 19. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt ugyanugy tanulni kell mint barmi mast, van akinek kozgazhoz van erzeke, van akinek kemia-matekhoz...

en se ertek hozza, es az a baj hogy senki ismerosom sincs aki ertene.


Amit tudok hogy nem ertem hova tunik minden honapban a fizetesem. Hogy mikor egyetemre jartam havi 30ezerbol jottem ki. Aztan havi 50bol. Aztan a doktori osztondijnal havi 90bol. Majd a kulfoldi osztondijnal havi 767 eurobol. Utana egyetemnel dolgoztam ket evet, havi 1650 euro, majd havi 1850, 2000, vegul 2250 euro egy magancegnel (kulfold).


De a fura az, hogy pont ugyanugy elmegy minden honapban az utolso vasig. Nem ertem, mennyit kellene ahhoz keresni hogy mar felre is tudjak tenni vegre??

2013. dec. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, a lakosság többsége pénzügyi analfabéta.


Itt egy korrekt cikk erről a jelenségről:


[link]

2013. dec. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ma 11:29 - mert a kereseted növekedésével az igényszinted is megnő

ismerős a mondat? "hát, megveszem, végül is belefér"

de ezzel rengetegen vagyunk így :D

2013. dec. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

11:29


nem többet kell keresni, hanem az igényekből leadni (már ha akarsz.)


egyetem mellett vagy otthon laktál vagy koleszos voltál (tipp) vagyis nincs lakbér, 2000eurós fizuból meg fizet 500at lakbérre több szobás lakásra (ez is egy tipp)


Meg lehet azt találni, ehhez még pénzügyi végzettség se kell.

2013. dec. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4

majdnem, a lakber 936€ (es meg igy is masfel ora ut a munkahelyig)

azelott meg kolesz volt persze.


Meg akkor meg egyedul voltam, azota meg oten vagyunk...

2013. dec. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!