Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » En vagyok csak egyedul aki...

En vagyok csak egyedul aki igazsagtalannak erzi hogy lasan jobban jarnak a deviza hitelesek, mint akik forint alapu adosok? ismerek olyan embereket akik jol jartak a deviza kolcsonnel. ez egy szerencse jatek volt, a lotto sem karterit ha nem nyerek.

Figyelt kérdés

2014. nov. 21. 02:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Es akik eleve nem vettek fel hitelt? Ok miert maradnak ki az osztogatasbol?
2014. nov. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Nem csak te. A devizahitelesek többsége a magasabb keresetűek közé tartozik, nem a csórók közé. Őket kell megsegíteni. Első körben azok jártak jól, akinek volt annyi pénze, hogy végtörlesszen. Most a kevésbbé módosak járnak jól.
2014. nov. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Én is mondtam már, hogy fel kellett volna venni deviza hitelt, az állam segít. Nincs semmilyen hitelem, aztán nem kapok semmi támogatást. Akik meg nem olvasták el a szerződést, csak aláírták, azokat segítik. Mert jaj az elején még milyen kedvező volt.
2014. nov. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

A legrosszabbul azok járnak akik nem vettek fel hitelt, aztán a forinthitelesek. A legjobban az ész nélkül hitel felvevő devizahitelesek járnak és miattuk szív mindenki más. Még az lett volna szép hogy ha piaci ár alatt forintosítanak, bár akkor én is kértem volna pl 180 forintért svájci frankot. Ha nekik jár nekem is jár.

Jó a kérdés felvetés és az 1.-s válasz.

2014. nov. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Nem olyan nagy segítség hogy 10 milla tartozást átváltanak 14 millára és kezdődik minden elölről...ez eddig fizetettet meg mintha a kútba dobta volna az adós.
2014. nov. 22. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem Te vagy egyedül, aki igazságtalannak tartja ezt (hála a propaganda szövegnek a kormány részéről), de abban sem vagy egyedül, akinek még csak sejtése sincs, hogy az egyes "mentőcsomagok" mögött van-e valódi segítség. Nem jártál utána, hogyan, mikor járhatna jobban egy devizahiteles, mint egy forint hiteles, de ez nem a Te hibád, hiszen ezt elfelejtették leellenőrizni, megmagyarázni a politikusok is. Döbbenetes számomra, mennyi ostobaság jelenik meg a médiában erről a témáról. Jogászok, politikusok okoskodnak, akik többnyire pénzügyi fogalmakkal sincsenek tisztában. Amikor azt elemzik, hogy egy deviza hiteles nem járhat jobban, mint egy forint hiteles, átsiklanak olyan "apróságokon", hogy mit jelent a devizakockázat és a jelenleg fennálló tőketartozás forintra átszámolva. Elbagatellizálják azt is, hogy egy devizahitelesnek mit jelent, ha az aktuális árfolyamon "kényszer forintosítják" most hitelét. Kedves kérdező, amikor véleményt alkottál, Te pl. ennek utána jártál?
2014. nov. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

igen,es ez szerencse jatek volt,nem mindenki vesztett.

a tobbseg igen akar lotton,en szoktam es nem kapom vissza...

2014. nov. 22. 15:24
 8/14 anonim ***** válasza:

A lotto nyerési esélyei tiszták és világosak.


A deviza árfolyamra tett fogadás attól tisztességtelen, hogy függ a befektetők hangulatváltozásától, és erről szándékosan nem tájékoztatták a fogyasztókat.


Járai Zsigmond is számtalanszor felhívta a bankvezetők figyelmét, hogy a lóversenyt tisztességesebb játéknak tartja, mint az árfolyamra tett fogadást.

2014. nov. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Jól járt a devizahitellel, tehát csali volt a többiek számára. Az ő nyereségét a láncban utána állók fizetik meg, úgy mint a piramisjátékban.
2014. nov. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
0%
Sok ember fejében totális zűrzavar uralkodik erről a kérdésről. A devizahitelesek nem járnak jól és nem osztanak nekik semmit. A saját befizetéseikből kaphatnak vissza, amiket tőlük vontak le a bankok korábban, hogy extra profitra tegyenek szert. Ilyenek voltak az erkölcstelenül alkalmazott árfolyamnyereség és a nemzetközlieg csökkenő kamatok melletti egyoldalú kamatemelések. A forintosítással pedig az ügyfelekre terhelik a teljes árfolyamveszteséget, sőt mivel most a napi árfolyamon erősebb a forint, ezért még pár % plusz veszteség is éri a hiteleseket. pl. A legrosszabb helyzetben a jenhitelesek vannak, mert 2,08 a napi árfolyam, de 2,16 felett forintosítanak nekik.
2014. nov. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!