Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitelnél mindig az...

Lakáshitelnél mindig az ingatlan a fedezet?

Figyelt kérdés
Lakásvásárlásra készülünk,de ahogy nézem minden esetben az ingatlan a fedezet.Nincs olyan,ahol nem az ingatlan,hanem valami más?És minden esetben kell önerő?Önerő nélkülit nem találtam.15-20 éves futamidőre kéne valamilyen hitelforma,aminek a havi törlesztője nem megy 45.000 Ft fölé.Tud valaki ilyen hitelt?Bankráción már néztem,de nem igazán találtam önerő nélkülit...
2014. nov. 26. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Van olyan konstrukció is ahol nem az ingatlan a fedezet PL leteszed a hitel összegét KP-ben a bankba és akkor az lesz a fedezet.

Pénz nélkül, főleg önerő nélkül nem jó hitelt felvenni. :(

2014. nov. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Felveszem a hitelt,és a felvett hitel a hitelező bankba berakom és az lesz a fedezet?


Hát sajnos lakás kell,de önerő nincs.Kényszerhelyzet.

2014. nov. 26. 23:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem, félreértettél. Én csak mondtam egy példát, hogy van más fedezet is.


Amit konkrét példaként felhoztam az olyanoknak jó akiknek eleve van pénze, de mégis hitelt akar felvenni. Tehát akar 20MFt hitelt, bemegy a bakba 20MFt KP-val amit betesz a bakba. A bank erre a pénzre rátelepszik (nem férsz hozzá a hitel lejártáig) és ad 20MFt hitelt. Tudo, hogy fura mert olyan mintha magadnak adnál hitelt csak még fizetsz is érte, de vannak olyan helyzetek amikor megéri megcsinálni. :)


Önerő nélkül, biztos háttér nélkül 5-10-20 évre felvenni hitelt (ha kapsz egyáltalán) elég merész vállalás.

2014. nov. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Esetleg albérlet?
2014. nov. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezt most bonyolult elmagyarázni,de a ház,amiben jelenleg élünk,albérletben,azt akarjuk megvenni,mer' nagyon olcsón lenne,de ha más veszi meg,akkor nincs hová mennünk.Fedezet és önerő nélküli hitel kéne.
2014. nov. 27. 19:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem értem, ha házat vesztek, miért nem maga a ház a fedezet?
2014. nov. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mer' semmiképp nem akarunk jelzálogot,egyszer egy házat már így elveszítettünk.
2014. nov. 28. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!