Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 19 éves vagyok, nincs bejelent...

19 éves vagyok, nincs bejelentett munkahelyem, viszont az élethez szükséges számomra az autó. Totálkárra törtek, és nincs autóm. Kölcsönkérni nem tudok, bérelni pedig nem szeretnék. Hitel lehetőség van?

Figyelt kérdés
Szeretnék felvenni hitelt, viszont nincs bejelentett jövedelmem, és csak egy házam van, aminek a biztosító szerinti értéke 60 millió köré rúg. Van valami lehetőségem, hogy maximum 1 milliót felvehessek, hogy vehessek autót?
2014. nov. 28. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Aki totálkárra tört, annak a biztosítója téríti a károdat, nem kell hitelt felvenned! ;)
2014. nov. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"a biztosító szerinti értéke 60 millió köré rúg".


Azért ezt ne vedd készpénznek. Biztosítási szerződéskötéskor feltételezem nem volt értékbecslés és lehet ki sem mentek megnézni, hanem az irodában megírták a szerződést, vagy egy ügynök nálatok lakáson kalkulált egy központilag meghatározott újjáépítési értéket amit maximum 100%-os megsemmisülés esetén fizetnek ki, de erre sem sok példa van.


Hitelezésben nem vagyok jártas, de korábban biztosítós voltam. Tisztán fedezet alapú hitelt nem tudom adnak e, de az biztos, hogy az említett "biztosító szerint" érték nem lesz mérvadó az ingatlanérték megállapításhoz, amit ilyen esetben viszont értékbecslő végez hitelnél, feltéve hogy van egyáltalán piacon tiszta piaci alapú hitelezés?

2014. nov. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
Ha valamilyen módon mégis kapsz hitelt, fogod tudni fizetni, ha nincs munkahelyed?
2014. nov. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1: Köszönöm a választ, de itt most kicsit más a helyzet.. Nem fizet a biztosító, és nem azért, mert nem volt megkötve.. :)


#2:- Voltak felmérni, és igen, ez így van.. csak teljes megsemmisüléskor fizetnek ennyit..


#3: Persze, ez megoldható.. Van bevételem, de pl Családi pótlék, Árvasági, ilyenek vannak.. Továbbá fusi melóim is vannak.. :(

2014. nov. 28. 10:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Kizárólag jövedelemmel rendelkező adóstárssal van lehetőséged a saját ingatlanod fedezete mellett jelzálog hitelt felvenni. Évek óta nem létezik már olyan hitel, amihez nem kell "fő" jövedelem. Mivel a Te bevételeid csak kiegészítő jövedelemnek minősülnek, így egyedül nem kaphatsz hitelt.
2014. nov. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!