Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha van egy bejelentett részmun...

Ha van egy bejelentett részmunkaidős főállás, és rugalmas részmunkaidőben volna lehetőség mellékállást vállalni, de csak vállalkozói igazolvánnyal, különbözik valamiben vállalkozói dolgokat tekintve attól, ha valakinek a fő tevékenysége vállalkozás?

Figyelt kérdés
Vonz is a dolog, de hogy meddig csinálnám, attól függ, hogy a bejelentett alkalmazottira kapok-e és ha igen, milyen formában meghosszabbítást. Az biztos, hogy most az önmagában nem sok fizetést tekintve, jó lenne mellé valami addig a durván még 2 hónapig, míg kiderül, és ez a rugalmas plusz arra lenne jó igazából, csak lesz egy diplomám, és nem azon a területen, amiben a rugalmas mellékállást felajánlották, és ha már kiváltanám a vállalkozóit, akkor a tanultakra inkább. Nem tudom, más-e és ha igen, mennyiben más úgy kiváltani, ha főállás mellé, mint eleve főtevékenységként. Ha nincs különbség, akkor meg inkább visszamondanám most ezt a lehetőséget, mert csalni meg nem akarok.
2009. szept. 11. 23:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha szerencséd van, akkor kijössz 0-ra. Mivel a részmunkaidős fizetésedet gyakorlatilag elviszi a vállalkozásnál fizetendő járulék. Szóval csak akkor vágj bele, ha nem nagy gáz, ha nem lesz 1-2 hónapig jövedelmed, amíg beindul a dolog.
2009. szept. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi. Azt a nem vállalkozóit szeretném, ha meghosszabbítanák és átvennének teljes munkaidőre, mert az lenne a fontosabb, meg szeretek ott lenni, életem eddigi legjobb légkörű munkahelye, és mázlim volt, hogy találtam, mert sehol nem hirdették meg, csak írtam nekik, hogy ha tudnak valamit, segítsenek, mert nem találok munkát, és így lett. Csak míg nem vesznek át teljes munkaidőre, addig a fizetés is korlátozott (kölcsönzőn keresztül alkalmaznak most még, annak meg fix kerete van). Viszont ha átvesznek, nem tudnék mellette mást is csinálni. Szóval emiatt merült fel a kérdés, hogy érdemes lenne-e arra a (remélem) rövid időre, míg kiderül, mi lesz a fix helyen. De akkor nem. Még megkérdezem, van-e más lehetőség, mert az a pénzkiesés nekem nem nulla lenne, hanem mínusz.
2009. szept. 12. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!