Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A minap kaptam egy mailt, egy...

Foxi0321 kérdése:

A minap kaptam egy mailt, egy francia üzletembertől, hogy 10ezer- 100millió euróig adnak hitelt 2 %-os kamatra. Nem igen hiszek a mesékben, de ez is olyan, hogy szeretné elhinni az ember. Találkozott már valaki ilyennel?

Figyelt kérdés
Mindenesetre kitöltöttem a kért adatokat, stb, levélváltás, majd ma kaptam egy mailt, hogy minden ok, helyben hagyta közjegyző, bank, küldték a megállapodást,4-én utalnák is az összeget, csak hitelbiztosításra fizessek be 598 eurót. Valami hasonlóra gondoltam, hogy nyilván előre kérnek pénzt, aztán eltünnek.
2014. dec. 2. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A te francia üzletembered jó eséllyel egy nigériai csaló.
2014. dec. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Valószínűleg átverés. Ismered korábbról ezt az üzletembert, vagy csak beesett az e-mailje a semmiből? Rákerestél a nevére vagy a szervezet nevére, ami a hitelt adná? Csak gondolj bele: miért adna egy üzlethez értő hitelt e-mailen keresztül bárkinek is?
2014. dec. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Ez így ilyen formában eléggé átverés.

Viszont Franciaországban tényleg ilyen kamatai vannak a hiteleknek, mivel ott az euró miatt az EKB határozza meg az alapkamatot, ami jelenleg 0,5% (de mi nem akarunk eurót mert az rossz...)

2014. dec. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 makikecske ***** válasza:
74%

Kiváncsi lennék, hogy milyen adatokat adtál meg? Mert ha kiadtad a személyes adataidat ennek a francia "üzletembernek", jó esélyed van rá, hogy még vissza is élnek vele (pl. hiteleket vesznek fel a nevedre).

Amúgy ez tipikus nigériai átverés, amint befizetted a kért 598 eurót, jönne valami kifogás, hogy a bank visszatartja a hitelt és csak miután befizetsz újabb x összegeket, fogják utalni.

Pénzt te ebből soha nem fogsz látni.

2014. dec. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Hát nem csak az alapkamat számít, ez most nálunk sem sok. Ha jelen pillanatban áttérnénk az euróra, kb 1/4 annyit érne a fizetés, nyugdíj, szóval ennyire jól járnánk, nem hiába akar több ország kilépni, pl Anglia eleve nem is akarta sosem. Szerintem a hitel kamu lehet, befizeted a 600 eurót és ennyi, arra várnak.
2014. dec. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem hogy lehetnek olyan emberek, akik ezt egy pillanatra is elhiszik...

Az adataidat csak úgy megadod? Szerintem utald el azt az 598 eurót... -.-

2014. dec. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Jaj!!!!:(((


Gondolkozz már egy cseppet!!!!


Vajon miért van az, hogy az itthoni bankok egy rakás dokumentum bekérése után hetekig bírálnak és csak utána döntik el, hogy kaphatsz-e hitelt és a több milliós hitelekhez kérnek ingatlan fedezetet is.


Hát persze, roppant logikus és "felelősségteljes" hitelezésre vall, hogy egy internetes adatlap kitöltése után - ha fizetsz 598 eurót (!!!!) - adnak neked "akár" 100 millió eurót is 2% kamatra.


Megérkezett Róbert bácsi, csak tessék, tessék!


Erre szokták mondani, hogy amíg lósz.r van, lesz veréb is.

Amíg lesznek hiszékeny emberek, a csalók vígan élnek.

2014. dec. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Remélem igényeltél 100 millió EURO-t?!
2014. dec. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2014. dec. 4. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!