Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Aki tud franciául! Élettörténe...

Aki tud franciául! Élettörténetek rövid összefoglalása francia hírességekről a 'passé composé' múlt időben?

Figyelt kérdés

Franciául tanulok, most vettük a 'Passé composé'-t és 10 híres ember életéről kell írnunk pár mondatot (kb 5/ember) ebben a múlt időben. Nem kellenek nagyon bonyolult mondatok, akinek van ideje tud segíteni?


SZeretnél Coco Chanelről írni (eddig ezt írtam: "Elle est née á Saumur en France. Elle a été une couturiere tres célebre. En 1921 elle a créé le 'parfum de la femme'." EZ így jó? még milyen mondatokat tegyek hozzá szerintetek?) Magyarul is jó, ha egyszerű a lefordítás szerintem menni fog. Igazából a z emberek életéből kiszűrni a lényege, ez az ami nekem nehezen megy.

Még akikről írni szeretnék:


2. Jeanne d'Arc

3. Victor Hugo

4. Christian Dior

5. Iker Casillas

6. Beethoven

7. Arany János


Eddig ennyi jutott eszembe, tudtok valakit ajánlani? Ti kit szerettek és miért? Nem muszáj franciának lennie.

A fentiek életéből valaki tud 5 mondatos összefoglalót írni. Ha egyszerűek a mondatok, mint ahogyan azt más mondtam magyarul is jó.

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget annak aki tud rá időt szánni.



2013. okt. 27. 10:50
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi ha vannak a (magyar) szövegben (is) hibák, siettem.
2013. okt. 27. 10:53
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Láttam, hogy csak a passé composé-t tanultad, de kijavítom, mert így helyes: elle était une couturière (...). A többi viszont jó.


Itt van Jeanne d'Arc-ról, mert gondolom a történelmi kifejezések miatt ő az egyik legnehezebb:


Elle est un personnage historique très célèbre, née à Domrémy en Lorraine, vers 1412. Elle est une vraie héroïne française, connue comme "la Pucelle d'Orléans". Cette jeune fille de 17 ans a victorieusement conduit les troupes françaises contre les armées anglaises, mais après quelques années de victoires elle a été capturée par les Bourguignons, puis vendue aux Anglais et enfin brûlée vive en 1431, ayant seulement 19 ans. Grâce à ses victoires et son courage, elle a été canonisée par l'Église catholique.

( Megpróbáltam viszonylag egyszerűen, remélem így jó lesz.:) )

2013. okt. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jaj, és ha szeretnél a többi szöveghez is segítséget, vagy szeretnéd, hogy átnézzem, akkor írj nyugodtan privátban. Szívesen segítek!


Meg mivel három még hiányzik, mondjuk lehetne Victor Vasarely, mert ő franciához és ugye magyarhoz is köthető, meg akár bármelyik híres francia énekes/-nő, vagy színész/-nő, mint mondjuk Edith Piaf, Charles Aznavour, Jacques Brel, Alain Delon, vagy aki mostani, de nagyon híres és szeretik, szóval nagyon tudom neked ajánlani: Marion Cotillard.

*előző voltam*

2013. okt. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Nagyon jól jött. Igazából a többit már megírtam ,de csak passé composé-ban. Egyben bizonytalan vagyok, de most elutazom, ha majd hazaértem ha nem lenne gond privát üzenetben elküldeném neked, és megkérnélek, hogy nézd át. Csak ilyen kis rövid mint az előző.
2013. okt. 28. 21:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, rendben. Nyugodtan küldd majd el, át fogom nézni őket.:)
2013. okt. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!