Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elutasított az Unicredites...

Elutasított az Unicredites értékbecslő, hogy nem megfelelő a lakás, akkor buktam az egészet?

Figyelt kérdés
2,5milliót szerettem volna felvenni 8évre az unicreditnél, minden feltétel adott, de az értékbecslő tegnap kint volt és elutasította a kérelmet, mondván hogy a lakás nem felel meg az előírásoknak. Egy 2005ös tégla 36nm.netto 24 tetőtéri lakás. 5,7m adná el az eladó, ő anno megkapta a hitelt az erstetől. Akkor már nincs is mit tenni, biktam a foglalót? Más bank is el fog utasítani?? Pedig abszolut lakható a lakás, nem értem mi a baj.
2014. dec. 4. 19:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mindenképpen azt kell kiderítened, mi volt az ok. Az UC 5M Ft forgalmi érték alatt nem fogad el ingatlant fedezetnek, tehát lehet az is a probléma, hogy alacsony lett a becsült érték, de lehet más probléma is. Ha csak az alacsony érték, akkor még van esélyed pl az OTP-nél, K&H-nál, de ha egyéb probléma van, akkor ezt így adatok hiányában nem tudom megmondani.
2014. dec. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt irták nincs netto 8nm hasznos terület, amibe a konyha nem számitható bele se ez hülyeség... biztosan van annyi.
2014. dec. 4. 20:19
 3/14 anonim ***** válasza:

Az a lakóingatlan fogatható el fedezetnek, ami legalább komfortos. Tetőtéri ingatlanoknál az számít hasznos alapterületnek, ami legalább 1,9M belmagasságú.


"Komfortos lakás: Az a lakás, amely legalább 12 m2-t meghaladó alapterületű lakószobával, főzőhelyiséggel és WC-vel, közművesítettséggel, melegvízellátással és egyedi fűtési móddal (gázfűtéssel, szilárd vagy olajtüzelésű kályhafűtéssel, elektromos hőtároló kályhával) rendelkezik."


Nem lehet, hogy a szoba ezek alapján nincs 12m2-es?

2014. dec. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha az Erste anno behitelezte, akkor javaslom, próbáld meg ott, de előbb kérd ki az Unicredittól a becslés eredményét, mielőtt megint ki kellene fizetned 30.000Ft-ot. Krj előzetes szakvéleményt az ERSTE-től a becslésről.
2014. dec. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
bocs a helyesírási hibáért, "fogadható".
2014. dec. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kell hogy legyen annyi. Akkor ő hogy vette fel rá a hitelt? Vagy mások voltak a feltételek?
2014. dec. 4. 20:53
 7/14 A kérdező kommentje:
A gyerekszobát leválasztották egy gk fallal, de kell hogy legyen 12nm. Akkor soha nem adják már el, vagy mi? Ez az én hibamnak számít, bukom a foglalót?
2014. dec. 4. 20:54
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom megítélni látatlanban, mi mennyi... KP-ért bármikor eladható ez a lakás, illetve másik ingatlan fedezete mellett is hitellel.

Jogilag sajnos ez nem számít vis maiornak, de az eladó ettől még lehet korrekt és ha az ingatlan nem hitelezhető, próbáld vele megbeszélni, hogy adja vissza a foglalót.

Egyeztess az ügyvéddel is.

2014. dec. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Fenyegetőz az Unicreditnél, hogy az értékbecslő tévedett és csinálják vissza az eredeti helyzetet, mert mész bíróságra meg fogysztóvédelemhez
2014. dec. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ki az aki manapság foglalót ad, mikor annyi az eladó lakás, mint a nyű?!

egyébként ilyenkor vissza kell adnia a foglalót!

2014. dec. 5. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!