Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha fizetem rendesen a diákhite...

Ha fizetem rendesen a diákhitel törlesztőt, akkor nem fognak küldözgetni leveleket, igaz?

Figyelt kérdés

Hello!

Egyetemista vagyok, jövőre fogok végezni. Sajnos idén fel kellett vennem a diákhitelt, mert megszűnt az a hely, ahol diákmelóztam. A szüleimnek nem mondtam el, hogy vettem fel diákhitelt, mert nagyon nem örültek volna neki. Olyan szakon tanulok, amivel biztos, hogy el fogok tudni helyezkedni (programtervező informatikus), és beszélek 3 idegen nyelven, szóval nem félek attól, hogy nem fogom tudni visszafizetni.

Csak attól félek, hogy ki fog derülni. A Diákhitel Direktben beállítottam, hogy elektronikusan értesítsenek + a biztonság kedvéért igényléskor egy barátom címét adtam meg értesítési címnek.

Szóval majd ha végzek a sulival és minden hónapban fizetem rendesen a törlesztőrészletet, akkor nem fognak küldeni semmilyen levelet a lakcímemre, igaz?

Illetve a szüleim semmi egyéb módon nem tudhatják meg, ugye? Pl. banktól vagy valamilyen hivataltól..



2014. dec. 8. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:
felnőtt ember vagy, hoztál egy döntést, mit fosol így a szülőktől? a válasz amúgy az hogy nincs értesítès.
2014. dec. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"biztos, hogy el fogok tudni helyezkedni (programtervező informatikus), és beszélek 3 idegen nyelven"

vs.

"majd ha végzek a sulival és minden hónapban fizetem rendesen a törlesztőrészletet, akkor nem fognak küldeni semmilyen levelet a lakcímemre, igaz?"

Tehát a zsíros állásoddal otthon akarsz élni, és mindemellett rettegsz, hogy meg ne tudják, hogy évekkel előbb felvettél egy hitelt, amit rendben fizetsz?

2014. dec. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hoppá ez kicsit félreérthető volt :D néhány hónapig még otthon élnék, kifizetném a hitelt meg segítenék a szüleimnek is :) aztán elköltöznék.
2014. dec. 8. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!