Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ma elutasították a hitelkártya...

Ma elutasították a hitelkártya kérelmem a diákhitelemre hivatkozva, miért?

Figyelt kérdés
Az OTP-nél igényeltem American Express Blue hitelkártyát 250000 Ft hitelkerettel. Semmi egyéb hitelem nincs, nem vagyok KHR listás sem. Viszont mégis elutasítottak azzal az indokkal, hogy túl magas a diákhitel tartozásom. Anno arról volt szó, hogy a diákhitel nem befolyásolja az egyéb hitelek felvételét, ha rendesen fizetem (egy forinttal sem vagyok elmaradva). De még ha befolyásolná is, hogy utasíthatnak el egy ilyen kis összegű hitelkérelmet erre hivatkozva? Mi lesz, ha majd lakáshitelt akarok felvenni?

2014. nov. 26. 21:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Fizesd ki a diákhiteledet, és ha már nincs akkor utána akár lakáshitelt is igényelhetsz. ennyi
2014. nov. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
jajj de okos vagy... nem ez volt a kérdés
2014. nov. 26. 21:38
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

A bank nem köteles megindokolni, hogy miért utasít el.

Csak és kész.

Ne felejtsd el, hogy te kölcsönt kérsz a banktól.

Te sem adsz minden boldog-boldogtalannak, nem? Te is végiggondolod, igaz?

Ha neked kis összeg a 250 e ft, akkor minek az neked?

A hitelkártyát meg állatira nem kéne egy kalap alá vonni egy jelzáloghitellel.

2014. nov. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt megmondták így, hogy a diákhitel miatt? Ez furcsa, soha nem szokták megindokolni.
2014. nov. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.

Nem okoskodok, de kizártnak tartom, hogy a bank megindokolta az elutasítás okát. Dolgoztam bankban, és soha nem indokolhattuk meg az elutasítás okát. Nem jár és kész. Senki sem nyafogott, de miért nem?? Tudomásul vették.

Ha te nem kaptál hitelt akkor azért nem kaptál mert nem feleltél meg a követelményeknek.

Lehet a diákhiteled miatt, de az is lehet, hogy a leinformált munkahelyed nem tűnik biztosnak. Mert bármily meglepő a bank utána néz, hogy a munkahely nincs-e csőd szélén stb.

Elutasítottak.

Előbb fizesd ki a diákhiteledet, és így minimális a kizáró ok ha újabb hitelt akarsz felvenni.

2014. nov. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

- kis összeg egy lakáshitelhez képest, de azért szükségem lenne rá

- nem vettem egy kalap alá a jelzáloghitellel, csak olyan formában, hogy egy jelzáloghitel nyilván sokkal súlyosabb dolog, mint egy hitelkártya 250 000 hitelkerettel és elkezdtem aggódni, hogy pl mi lesz, ha majd azt kérek, ha már ezt sem kapok


- igen, megmondták, hogy a diákhitel miatt. Azt mondta a csaj, hogy túl nagy a tartozás (amit egyébként annak rendje és módja szerint fizetek és ugyebár ilyen esetben nem szabadna, hogy negatívan befolyásolja a dolgot, nem vagyok KHR listás sem és semmi egyéb tartozásom nincs)


- elsőnek: hidd el, hogy ezt mondták! nem mondanám! és gondolom kitalálni nem fognak csak úgy semmit, hanem akkor tényleg nem mondanának egy szót sem, pedig mondtak

- a követelményeknek megfeleltem: minimum 3 hónapos határozatlan idejű munkaviszony, minimum nettó x ezer ft munkabér havonta, pozitív khr + a formaságok (bejelentett lakcím, stb.......)

- a munkahelyem nem is lehetne biztosabb: 1991 óta stabilan vezet a saját piacán, csőd még a messzi távolban sincs


Egyébként ugyanennél a banknál 3 hónapja folyószámlahitelt simán kaptam (vissza is törlesztettem már, illetve mehetek még mínuszba, de nem szoktam, csak 1x fordult elő) Erre azt mondta a csaj, hogy a folyószámlahitelt mindenki megkapja, aki "technikailag" megfelel, de a hitelkártya "veszélyesebb", így ekkora diákhitel (amiről mindig azt hangoztatják, hogy nem befolyásol semmit, ha rendesen fizetem) mellett nem kaphatok.

2014. nov. 26. 23:57
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

hát akkor ebbe bele kell nyugodnod. Ha megmondták, hogy a diákhitel miatt van, akkor amiatt van. Soknak tartják a diákhitel törlesztést, és a hitelkártya törlesztést egyszerre. Nyilván osztottak-szoroztak, és rizikós neked hitelt adni, mert bár rendesen fizeted a magas diákhiteledet, de benne van a pakliban, hogy a kettőt már nem biztos, hogy tudni fogod fizetni ha beütne valami baj.

Továbbra is azt mondom, hogy ha hitel kell, akkor várj amíg le nem telik a diákhiteled. Mást nem tudsz tenni.

2014. nov. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Dehogynem tud mást tenni. Máshol igényel, ennyi.

Viszont most erre a teljes összegre szükséged van, vagy csak néha szeretnél felhasználni belőle?

Mert ha maga a 250 ezer kell most, akkor egy személyi hitellel is jobban jársz, mint hitelkártyával. Annál nincs is rosszabb. Ha meg a hitelkártyádról kp-t veszel fel, magad alatt vágod a fát.

Tudom, sokaknak nem ez a véleménye, de én ajánlom neked a Providentet, tévesen van róla a negatív vélemény, mert ha nem kéred az otthoni szolgáltatást, akkor egyáltalán nem drága, és nem sokkal kell többet visszafizetni.

Mi csak 80-at evttünk fel, mert ennyi kellett, heti 1800 ft-tal fizetjük, vagyis 2000-et utalunk, havi 8000-re jön ki, és a végén 95-öt fizetünk vissza.

Most megnéztem neked, 250 ezerre 1 év alatt 296-ot fizetnél vissza, egy személyi kölcsön is sokkal rosszabb kamatozású.

A sok tudatlan meg bedől annak, hogy milyen jó lesz az otthoni szolgáltatás, mert ha ezt aláírják, akkor ott helyben a konyhaasztal mellett megkapják a pénzt, és vérszemet kapnak. Csak hogy szemléltessem, ugyanerre a 250 ezerre otthoni szolgáltatással 474 ezret kell visszafizetni. 178 ezerbe kerül csak az, hogy az ügyintéző hetente elgurul az adóshoz a pénzért.

Jelélemzően a kispénzű, tanulatlan emberek ugranak ebbe bele.

Persze mindenkit megpróbálnak rábeszélni, de ne hagyd magad. Ha utalással kéred, akkor nagyon is megéri.

Nekünk májusban letelik, sosem késünk vele, így jó esély van rá, hogy ha újra szükségünk lesz rá, fogunk kapni. Persze megpróbálunk hitel nélkül élni, de sosem lehet tudni, mikor lesz egy nagyobb kiadás, amikor hirtelen kell a pénz.

2014. nov. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Megjegyzem, a világ egyik legrosszabb pénzügyi terméke a hitelkártya. Úgy el tudsz vele szaladni, hogy csak na, és azt veszed észre, hogy fizeted a hatalmas kamatokat a semmire.
2014. nov. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Dehogynem tud mást tenni. Máshol igényel, ennyi. "


Ennek nem sok értelme lenne, mert más bankoknál is elfogják utasítani. Ugyanis a bankok a rendszeren keresztül látják, hogy máshol igényelt már, és nem kapott..

Provident adna, de kérdés, hogy a kérdezőnek jó lesz-e a visszafizetni való összeg amit kiszámolnak.

2014. nov. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!