Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretnék érdeklődni, hogy ha...

Szeretnék érdeklődni, hogy ha nyitottam egy céget és szeretnék befektetni a cégbe dolgokat, akkor hol tudok hitelre vásárolni pl műszaki cikkeket?

Figyelt kérdés
Voltam a Media Markt-ban, de ott nem lehet cégre venni semmit... :( Nem értem miért, amikor 4,5 millió van a cégben, mint törzstőke, de csak magánszemélynek adnak. tudtok olyan áruházat, ahol lehet? Akár webshop, vagy bármi...

2014. dec. 18. 18:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Most akkor hitelre, vagy nem hitelre?


Vásárolni miért ne lehetne cégnek?


Hitelt el tudom képzelni, hogy nem adnak új alapítású cégnek, mivel ahhoz legalább 1-2 lezárt üzleti év kellene hitelbírálatnál. Ha 4,5 millió van a cégben, meg nyilván irreális dolog hitelre vásárolni műszaki cikkeket,ez is gyanúra ad okot...


Emellett alapításkor ha volt 4,5 millió,akkor annak egy részét apportként is belehetett volna vinni, pl. az említett műszaki cikkek megvásárlása után alapítani a céget, kevesebb kp állománnyal és apporttal.


Arról meg végképp nem szólva, hogy ha áfakörös vagy, akkor EU-s adószámmal áfamentesen , vagyis 27%-al olcsóbban tudnád behozni a termékeket nagyker áron.


Minderre pedig ha van céged, kell lenni könyvelőnek is, akivel ezt előbb át kellene, vagy kellet volna alapítás előtt beszélni.

2014. dec. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!